Yurt Öğrencilerimiz Oryantasyon Programında Bir Araya Geldi


Ensar Vakfı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimimiz ve Kariyer Merkezi'nin Ensar Yurtlarında kalan öğrenciler için düzenlemiş olduğu oryantasyon toplantısı Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Toplantı Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan'ın konuşması ile başladı. Sonrasında Ensar Vakfı bünyesinde olan Psikolojik Danışmanlık Birimi'nden Mehtap Doğan, Ensar Enstitü'den ve İstanbul Tasarım Merkezi'nden Şule Yavuzer, Eğitim Birimi'nden Öznur Kısar, Değerler Eğitimi Merkezi'nden Esra Babacan, Genç Ensar biriminden Ömer Faruk Din, Proje Koordinasyon Birimi'nden Betül Olcay, Uluslararası Staj Programı'ndan Aysun Celep birimlerini Ensar Yurtlarında kalan öğrencilerimize tanıttılar. Ardından geçen yıl Ensar Yurtlarında kalmış olan Rukiye Deligöz, Ensar tecrübesini öğrencilerimize anlattı. Sonrasında Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Hilmi Eren, genel olarak geçmişten bugüne yaşadıklarını özel olarak da üniversite öğrencilik dönemini ve sonraki yıllarını, öğrencilerimize aktardı.

Ardından Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, çok kıymetli tecrübelerini samimi bir şekilde anlatan Mehmet Hilmi Eren'e hediye takdim etti. Program sonunda kapanış konuşmasında sözü alan Kader, vakıf hizmetlerimizin yanında, verdiğimiz değerler eğitimi, din eğitimi ve din öğretiminin önemini anlatarak, öğrencilerimize yaşadıkları dönemin kıymetinin yanında zorluklarında olduğunu söyleyerek her zaman yaşadıklarını farkında olmak zorunda olduklarını söyledi.

Program öğle yemeğinin ardından sona erdi.

Haberin Galerisi