Yemek Hizmetleri


Vakfımız 2006 yılından bu yana İmam Hatip Okullarında orta öğretim öğrencilerine, vakıf merkez binasında üniversitede okuyan kız öğrencilerimize öğle yemeği, kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerimize de iki öğün yemek hizmeti sunmaktadır.

Bir İmam Hatip Lisesi ile başlayan yemek hizmetimiz, 12 yıllık süre içerisinde artarak ve gelişerek  2017- 2018 eğitim öğretim yılında 64 adet okul ile devam etmektedir. Yemek hizmetlerimizde çalışan 170 personel 7 gıda mühendisi, lojistik kısmımızda bir genel müdür ve genel müdür yardımcısı, koordinatör ve 5 personelimizle hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Anadolu ve Avrupa yakasında 13 noktada üretim yapıp; yemek üretmeye, fiziki altyapısı olmayan okullarımızda ise taşımalı sistemle yemek hizmetini yürütmeye çalışmaktayız. İstanbul genelinde yemek üretimi için uygun fiziki alt yapıya sahip olmayan okullarımızda Anadolu yakasında kurulu olan 6.000 kişilik ve Avrupa yakasında kurulu olan 8.000 kişilik yemek üretim kapasitesine sahip merkezlerimizde deneyimli ve tecrübeli çalışanlarımız tarafından yemek üretimi ve sunumu yapılmaktadır.

Kurmuş olduğumuz dağıtım ekibimizle en kısa sürede en sağlıklı şekilde yemek hizmeti vermekteyiz.

En önemli kalemimiz olan et ihtiyacımız Ensar gönüllülerinin bağışlamış oldukları kurbanlardan karşılanmaktadır. Sektöre öncülük eden et entegre tesisi, büyük soğuk hava deposu bulunan bir firmadan aldığımız muhafaza desteğiyle kurban etlerimiz bir eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin tüketimine sunulmaktadır.

Ensar gönüllülerinin yapmış olduğu kuru gıda, bakliyat, sıvı yağ, çay, şeker v.s. gibi ürünler titizlikle ve özenle kendi depolarımızda muhafaza edilmekte, sebze, meyve ihtiyaçlarımız günlük olarak tedarik edilmektedir.

İMAM HATİP LİSELERİNDEKİ YEMEK FAALİYETLERİ

Ensar Vakfı İstanbul genelinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren muhtelif İmam Hatip Liselerinde yaklaşık olarak hafta içi her gün 25 bin öğrenciye yemek hizmeti vermektedir.

GENEL MERKEZDEKİ YEMEK HİZMETLERİ

Vakfımızın merkez binasında her gün gerek vakıf bünyesindeki seminerlere katılan öğrencilere gerekse de İstanbul Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilere yemek verilmektedir. Merkez binamızda öğrencilerin kullanımına açık olan mescit ve etüt salonlarımızın yanı sıra günlük ortalama 1.000 civarında öğrenci ücretsiz yemek imkânımızdan istifade etmektedir.