İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı Oryantasyon Eğitimi


İlki İstanbul'da gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı (OIC Intern) Oryantasyon Eğitimi, Ensar Vakfı genel merkezinde gerçekleştirildi.

Program Koordinatörü Aysun Celep'in açılış konuşmaları ile başladı. Ardından Türkiye Maarif Vakfı İnsan Kaynakları Daire Başkanı Abdullah Serenli "Kurum Kültürü" ile ilgili bilgilerini ve tecrübelerini stajyer adaylarına aktardı. Serenli, CV hazırlamanın önemi, iş mülakatlarında nelerin yapılması gerektiğini ve üniversite hayatı boyunca bir gencin kendini nasıl donatabileceği hakkında bilgiler verdi. Sonrasında Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader "Yönetim ve Liderlik" konulu sunumu ile gençleri bilgilendirdi. Gençlere; "İnsan hayatta çok şey biriktirir. Kitap, para, pul, mal ama insanların biriktirmek istemediği bir şey vardır ki o da insandır. Bunu biriktirmeyi öğrenin. İşinizi yaparken, dürüst olun, samimi olun, işinize sahip çıkın ve en iyisini yapmaya çabalayın bunlar sizi iyi bir yönetici yapacaktır. Aksi takdirde yönetici değil, yönetilen olursunuz." dedi. 

Öğleden sonraki oturumda ise Selma Yalçın'ın ve Murat Bektaş'ın İlk Yardım Bilgisi Eğitimi - İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vardı. Uzman Yalçın, gençlere iş yerinde oluşabilecek kazalara karşı nasıl önlem alınabilineceğini ve kazalar esnasında neler yapılabileceğini anlattı.

Program, stajyer adaylarının sorularını ve önerilerini aldıktan sonra sona erdi. 

Haberin Galerisi