İnegöl Ensar Vakfı`nın Ateş Karıncaları, Şehit Ömer Halisdemir`in kabrini ziyaret etti


İnegöl Ensar Vakfı´nın bünyesindeki Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi, bayram tatilinde de boş durmadı. Konya Mevlana Hz. Türbesi, Nevşehir Ürgüp Göreme peri bacaları ve Niğde´de şehit Ömer Halisdemir´in mezarını ziyaret etti.

İnegöl  Ensar Vakfı Şube Başkanı Fatih Bayram, “Seyit Ali Onbaşı 120 yıldır yenilmeyen armada zırhlısını Çanakkale´nin karanlık sularına gömdü. Cenab-ı Allah Niğde´nin Bor ilçesinin Çukurkuyu beldesinden bir Ömer Halis gönderir. Bayrağı yere düşürmez, ezanları dindirmez. Şehitlik şerbetini içmek için çakalların önünde aslan olur. Gökten yıldızları çalıp apoletlerine koyan hainlere karşı çelik bir yürek olarak Türkiye´nin makus tarihini değiştirerek adını Türk tarihine altın harflerle Hz. Hüseyin efendimiz (r.a) ile birlikte cennette şehitler ile beraber Allah (c.c) izniyle karşılanır ve inşallah bizde o sohbetlere nail oluruz” dedi.

Bayram, “Bütün gençlere ve dünyaya sesleniyoruz. Ömer Halisdemir kardeşimiz, ağabeyimiz, şehidimiz nasıl ki Nene Hatunlar Erzurum tabyalarına satırla girdiyse, nasıl ki Yarbay Hasanlar Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in kucağında şehit olduysa, orda dedelerini utandırmadı. Sütçü İmam´ın torunu olduğunu gösterdi ve darbeyi durduran isimlerden biri olarak Türk tarihine geçti. Allah ondan ve ailesinden bu beldeden ve ona yar ve yardım eden herkesten razı olsun. Cenab-ı Hak´ka şükürler olsun ki, böyle kahramanlarımız ve şehitlerimiz var. İnegöl´den buraya Ateş Karıncaları olarak geldik. Şehidimizi ziyaret ettik. Yasin-i şerifler,  tebareke, amme ve Fatihalar okuyarak dualarda bulunduk. Cenab-ı Allah cümle Müslümanlara şehitlik nasip etsin. Bütün terör örgütlerini, vatan hainlerini, içerdeki ve dışarıdaki düşmanları kahretsin” dedi.