Ümraniye’de STK`lar Halep ve Şehitler için Cuma Duasında birleşti, Halep`e yapılan zulmü protesto için ortak basın bildirisi okundu


Ümraniye Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen ilçedeki çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu, Halep’te yaşanan katliam ve insanlık dramı için Cuma Namazı sonrasında Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda dua programı düzenledi.

Programa Ümraniyelerin yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Kanarya ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu STK temsilcisi katıldı.

Cuma Namazı sonrasında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, vatandaşları meydanda Halep ve tüm şehitler için duyarlı olmaya davet eden bildiri okudu. Halep’te yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden ve insanlık dramıyla karşı karşıya kalan Suriyeliler ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okunan programda mazlumlar için bol bol dualar edildi. Ayrıca Ensar Vakfı Yönetim Kurlu Üyesi Av. İbrahim Atlı tarafından Halep'e yapılan zulmü protesto için ortak basın bildirisi okundu. 

Haberin Galerisi