Uluslararası Staj Ofisi’nden Ankara’daki Stajyerlerine Oryantasyon Eğitimi


Uluslararası Staj Ofisi, Ankara’daki stajyerlerine oryantasyon eğitimi verdi. İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı (OIC INTERN) Ankara’da gerçekleştirilen oryantasyon eğitimine yaklaşık 250 kişi katılım gösterdi.

Eğitim, 2009 yılında Libya’da gerçekleşen Uluslararası Hafızlık yarışmasında dünya dördüncüsü olan Ömer Brinmania’nın, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından SESRIC Eğitim ve Teknik İşbirliği Direktörü Mehmet Fatih Serenli, “İslam Dünyasında Gençliğin Görünümü” ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi.

Sonrasında Uluslararası Staj Ofisi Koordinatörü Aysun Celep, stajyer adaylarına staj programının işleyişini anlattı. Öğleden önceki son oturum ise YTB Stratejik İletişim Koordinatörü Gökhan Duman’ın, “Kurum Kültürü ve Verimli Çalışma” başlıklı konuşması oldu.

Öğleden sonraki oturum Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in “Etkin Kariyer Planlama” başlıklı konuşması ile başladı. Öğrencilere, yaşadıkları kültürün içine girmelerini tavsiye eden Kader, çalıştıkları kurumun işleyişine de hakim olmalarını önerdi.

Ardından Türk Kızılayı İlk Yardım Uzmanı Hüseyin Çıtak öğrencilere ilk yardım bilgisi verdi. Oryantasyon programının son oturumu ise İSGÜM’den İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Cansu Direk Ateş “İş Sağlığı ve Güvenliği“ konulu eğitimi oldu.

Program, öğrencilerin değerlendirilmelerini aldıktan sonra sona erdi.

Haberin Galerisi