Uluslararası Staj Programı- OIC Intern Genç Vizyon Eğitimi Gerçekleştirildi


İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı, yeni dönem stajyerlerine gençlik vizyon eğitimi düzenledi. Gençlik Vizyon Eğitimi, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, ICYF Kabine Genel Müdürü Yunus Sönmez ve SESRIC Genel Direktör Yardımcısı Dr. Fadi FRASNI selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Ardından İslam İşbirliği Teşkilatı Stajyer Gönüllü Takım Üyesi Şair Abubakar Kaka ADAM, 'Barışın Sesleri' adlı şiirini okudu.

Eğitim, üç ayrı panel şeklinde gerçekleşti.

Birinci panel konuşmacıları Tarek Charkaoui, Salman Selim Kesgin ve Adam Bensaid, Yunus Sönmez moderatörlüğünde konuşmalarını 'Medyada Gençlik ve Kariyer Oluşturma Yolları, İnsani Konular ve Gönüllülük Sunumları' başlığı altında verdiler.

İkinci panel konuşmacıları Selma Öztürk ve Oussama El-Mourabit, İKT Stajyer Gençlik Vizyonu Eğitiminde 'Girişimcilik ve Kapasite Oluşturmaya Yönelik Gençlik Vizyonu ve Farkındalık' başlığıyla Fadila Grine moderatörlüğünde konuşmalarını yaptılar.

Üçüncü panel konuşmacıları Enes Yalman, Aamirah Patel ve Enes Öztoprak, konuşmalarını İİT Stajyer Gençlik Vizyon Eğitiminde 'Gençlik, Sivil ve Sosyal Katılım' başlığıyla Şule Gür moderatörlüğünde gerçekleştirdiler.

Katılımcılar, organizatörler ve konuşmacıların aile fotoğrafının ardından gençlik vizyon eğitim programı sona erdi.

Haberin Galerisi