İleri Seviye Öğrenme ve Öğretme Teknolojileri Eğitimi’nin duayeni Türkiye’ye geldi


Bugüne kadar 5 kıtada 30’dan fazla ülkede binlerce saat eğitim gerçekleştirmiş, Tony Robbins, Les Brown, Randy Gage, Joe Polish, Eben Pagen ve Ken Wilber gibi dünya çapında tanınmış gelişim ve eğitim uzmanlarına eğitim vermiş, Dünyanın İlk (Nöro Linguistik Programming / Sinir Dili Davranışı) NLP eğitmeni, koçluk – danışmanlık eğitimlerinin üstadı, davranış modelleme, davranış değiştirme tekniklerinin dünyadaki en başarılı uygulayıcılarından Dr. Wyatt Woodsmall Türkiye’ye geldi.

Ensar Vakfı, INLPTA Türkiye, Kim Psikoloji ve Ruh Sağlığı Derneği’(RSD)nin ortak çalışmasıyla gerçekleşen eğitim semineri ulusal ve uluslararası basında yer aldı. Seminerin sponsorları ise Turkcell, Türk Hava Yolları, İstanbul Aydın Üniversitesi, Ülker, İstanbul Büyükşehir Beeldiyesi, Milli eğitim Bakanlığı, İrfan Koleji ve İlim Yayma Vakfı oldular.

Sunuculuğunu İsmail Tongar’ın yaptığı programda başlık editörleri ise INLPTA Türkiye Koordinatörü Fatih Abadi ve RSD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Akgül oldu. Woodsmall, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirme üzerine yaptığı araştırmalarını uygulama ve örneklerle eğitim seminerine katılan kişilere aktardı.

İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Tarhan Sosyal Bilimler Konferans Salonu’nda 9-10-11 Ekim tarihlerinde saat 10:00 ila 17:00 arasında gerçekleşen seminere İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinden katılım sağlandı. 800 Kişilik konferans salonunun neredeyse tam kapasite ile seminere ev sahipliği yaptı.

Ebeveynler, akademisyenler, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra Türkiye ve Dünyadan eğitim uzmanlarının katılım sağladığı gözlemlendi.

Woodsmall’ın anlatımı anında tercüme ile katılımcılara aktarıldı.  3 gün süren eğitim 21 ana başlık çerçevesinde devam etti:  Nasıl Öğrenilir Ve Öğretilir?, Eğitilmeme Sistemi Hakkında, Hiyerarşiyi Öğrenme, Hafıza Sırları, İç Gözlem Nasıl Kullanılır?, Değişimin Dört Düşmanı, En Etkili Dört Öğrenme Stili, 30 Dakikadan Daha Az Sürede Bir Kitap Nasıl Okunur?, 5 Günde Bir Dili Konuşmayı Öğrenme, 12 Saatte Bir Kitap Nasıl Yazılır?, Rahat Bölgenizden Dışarı Çıkma, Motivasyonel Bir Konuşmacı Olmanın Sırları, İnsan Motivasyonunun Formülleri, Ne Yaptığınızı İnsanlara Nasıl Anlatırsınız?, Nöroplastisite, Başarı İçin Hedef Oluşturma, Üst Seviye Performans için Öğretme Ve Öğrenci Koçluğu, Öğrenilmiş Davranışların İçinde Nasıl Hapis Olunur?, Kişisel Verimlilik Formülü, Öğrenmenin Üç Seviyesi ve Sağlıklı Zihin için Vücut Bakımı oldu.

Seminer sonunda 3 günlük eğitime %70 katılım sağlayanlara INLPTA – Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği, Ruh Sağlığı Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi onaylı sertifika verildi.

Haberin Galerisi