Türkiye`de ilk defa Online İlahi Yarışması düzenlendi


Türkiye’de ilk defa düzenlenen Online İlahi Yarışmasında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı.

Pandemi sürecinde çalışmalarını uzaktan yöntemlerle devam ettiren Ensar Vakfı şubeleri sosyal medya üzerinden çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda Ensar Vakfı Ataşehir şubesi tarafından düzenlenen “Nev Sada Online İlahi Yarışmasında” dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldılar.

Sunuculuğunu sanatçı Muhammed Ali Atalay’ın yaptığı yine online olarak gerçekleşen ödül töreni sosyal medya üzerinden canlı yayınlandı. Birinciliği Ozan Şen’in 94,6 puanla aldığı yarışmada dereceye giren yarışmacılar ve mansiyona layık görülen yarışmacılara ödülleri verildi.

Ataşehir Mimar Sinan Camisinde online olarak gerçekleştirilen final programı ile ilgili açıklama yapan Ensar Vakfı Ataşehir şube başkanı Mükayil Bektaş: “Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi oalrak Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan  Nev Sada Online İlahi yarışmamıza katılan yüzlerce katılımcımız ve finale kalan finalistlerimizin de online olarak iştirak ettiği final programımızı gerçekleştirdik. Ataşehir Mimar Sinan Camiinde yapılan programa Ensar Vakfı Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu ve jüri üyelerimizden Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Mehmet Emin Ay hocamız da katıldı. Başta yarışmamıza jüri olarak katılan çok değerli hocalarıma, yönetim kurul üyelerimize ve kaybedeni olmayan yarışmamıza katılan, finalistlerimiz ile dereceye giren tüm yarışmacılarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.