TURKEN Vakfı Gençlik Köprüleri Projesi Başladı


Amerikalı Müslüman üniversite öğrencilerinin Türkiye’yi tanımalarını ve ilişkiler geliştirmelerini sağlamak amacıyla TURKEN Foundation tarafından hazırlanan Gençlik Köprüleri Projesi (TURKEN Youth Bridges) kapsamında Türkiye’yi ziyaret edecek olan üç gruptan birincisi İstanbul’a geldi. Yenikapı Mevlevihanesi’nde gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında seminerlerin yanı sıra yapılan grup çalışmalarıyla öğrenciler Amerika ve Kanada’da Müslümanların karşılaştıkları problemlerle ilgili çözüm önerileri geliştirdiler.

Turken Vakfı’nın kurucu vakıflarından olan Ensar Vakfı’nı ziyaret eden öğrenciler Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu ve Mütevelli Heyeti Üyeleriyle buluştu. Misafir öğrencilerle Türk kültürü, Türkiye’nin Müslüman coğrafyasına yönelik çalışmaları ve vakfımızın faaliyetleri üzerine hasbihal eden Mütevelli Heyetimiz öğrencileri merak ettikleri konular hakkında bilgilendirdi.

Programın kapanışında tüm öğrencilere selamlama konuşması yapan Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, proje kapsamında gelen öğrencileri Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Hangi ırktan hangi milletten olursa olsun Müslümanların kendi aralarında kardeşlik hukukunu her daim sıcak tutması gerektiğini belirten İsmail Cenk Dilberoğlu, bu proje vesilesiyle genç Müslümanların ülkemizi en güzel şekilde tanıma fırsatı bulduğunu ifade etti.  Ayrıca New York’ta yapılmakta olan Turken Vakfı Genel Merkez projesinin detaylarından bahseden Dilberoğlu, bu projenin Amerika’da yaşayan tüm Müslümanlara hizmet verecek bir merkez olacağının müjdesini verdi.

Programın üçüncü gününden itibaren İstanbul gezisine başlayan Turken Gençlik Köprüleri Proje Grubu, İstanbul gezilerini ve ziyaretlerini tamamladıktan sonra Ankara, Nevşehir ve Konya’da kurum ziyaretleri, kültürel etkinlikler ve geziler gerçekleştirecekler.

Haberin Galerisi