Turken Foundation `Youth Bridges` Programı


2014 yılında Ensar Vakfı ve Türgev iş birliğinde kurulan TURKEN FOUNDATION Amerika’dan Türkiye’ye “Youth Bridges” adlı program kapsamında ilk misafir öğrencilerini gönderdi. Her tur 10 gün olacak şekilde, 3 tur olarak gerçekleşen program kapsamında ilk turda İstanbul, Bursa, Ankara, Kapadokya gezileri yapıldı.

İstanbul’da Topkapı Sarayı’nı, Sultanahmet Camii’ni, Yerebatan Sarnıcı’nı, TRT World’ü, Boğaz’ı, Çamlıca Tepesi’ni, Kapalı Çarşı’yı, Süleymaniye Camii’ni, Ensar Vakfı ve Türgev’i, Taksim’i, Galata Kulesi’ni profesyonel rehber eşliğinde gezdiler.

Bursa’da Ulu Camii ve Yeşil Türbe ziyaretlerinin ardından Teleferikle Uludağ’a gittiler. Sonrasında Ankara’da TBMM, Külliye’de söyleşi, Etnografya Müzesi ve Kocatepe Camii ziyaretlerine giden öğrencilerimiz daha sonrasında Kapadokya’da Yeraltı şehrini, Devrent Vadisi’ni gezdiler.

Sadece turistik mekân gezilerine değil aynı zamanda seminerler ve söyleşilere katılan öğrencilerimiz Türkiye’nin sosyal, ekonomik, politik ve eğitim durumu hakkında akademisyenlerden bilgi aldılar.

Program sonunda yüzde yüz memnuniyetle ayrılan öğrencilerimiz Ensar Vakfı ve Türgev iş birliğinde kurulan TURKEN FOUNDATION’a teşekkürlerini ilettiler.

Haberin Galerisi