Trabzon`da Ensar Vakfı Gençlik Kampı


Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Uzungöl’de düzenlediği istişare ve eğitim kampıyla şehirde Karadeniz Teknik Üniversitesinde farklı bölümlerde okuyan gençlere doğayla iç içe bir ortamda edebi, tarihi ve dini seminerler verdi.

Bu kapsamda Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan "Yakın Tarih" konusunda, KYK İl Müdürü Adnan İPEKDAL "Örnek Şahsiyetler" konusunda, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Şenol SAYLAN "Mezhep Kavramı" hakkında, Dr. Kadir Murat TOPÇU "Yardım Gönüllüsü Olmak" konusunda, Giresun Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Fikret USLUCAN ise "Safahat Okumaları" üzerine sunumlar yaptılar.

Gençler, alanında uzman hocalardan bilgi edinmelerinin yanı sıra yoğun sınav döneminin ardından Trabzon’un doğal ve turistik mekanlarından birinde strest atma imkanı buldu.

Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer TOPALOĞLU, “Ensar Vakfı’nın misyonu; dini ve ahlaki değerlere bağlı, entelektüel birikim sahibi, akademik başarısıyla kendisinden söz ettirecek bir nesil yetiştirmektir. Biz de Ensar Vakfı Trabzon Şubesi olarak bu doğrultuda hizmet vermeye çalışıyoruz, organizasyonlarımızı bu amaçlarla gerçekleştiriyoruz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Çalışma alanımız içine giren konularda şehrimiz insanına her türlü katkıyı sunmaya hazırız.” şeklinde konuştu. 

Haberin Galerisi