Tekman, Ensar Vakfı ile buluştu | Ensar Vakfı Tekman Şubesi açıldı


31 Aralık Perşembe günü Tekman Öğretmen evi konferans salonunda gerçekleştirilen açılış programında Ensar Vakfı Tekman Başkanı Muhlis Turan, Ensar Vakfı gönülleri ve davetlilerle yakınen ilgilendi. Yerel basının ilgi gösterdiği programa Tekmanlıların yanı sıra Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, İlçe Kaymakamı Lütfullah Ün, MAGESDER Başkanı Abdurrahman Oğuz, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdulnasır Polat, Daire Amirleri ve Mahalle Muhtarları da katıldı.

Ensar Vakfı Şube Başkanı Muhlis Turan, Ensar Vakfı'nın değerli insan yetiştirme noktasında çalışmalarının önemini belirterek "İlçemizde açmış olduğumuz Enar Vakfı gerek eğitim, gerek ilim ve gerekse il dışı ve il içi gezilerinde öğrencilerimize faydalı olacaktır." dedi.

İlçe Kaymakamı Lütfullah Ün ise yaptığı konuşmada, “Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacaktır. Bu vakfın burada açılması öğrencilerimizin eğitimini daha ileri seviyeye getireceğine inanıyorum. Bunun için bu vakıfta öğrencilerimize yer verip ufkunu açalım" dedi.

Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ise yaptığı konuşmada "Tekman benim için farklı bir değeri vardır. Çünkü bu güne kadar sayılı alimler Tekman’da hizmet vermiştir. Bu vakfın Tekman’da açılmasına öncülük eden başta ilçe kaymakamı Lütfullah Ün ve ilçe başkanı Muhlis Turan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çocuklarınızı vakıf kütüphanesine gönderip eğitimlerini artırsınlar. Çocuklarımızın cebinde taş değil kelam ve kalem bulunsun. Çocuklarımızın geleceğini karartmayalım, onların geleceğini düşünelim" dedi.

Açılış programı Tekman Müftüsü Yasin Baykal'ın okuduğu hayır ve bereket duasının ardından kurdela kesimi ile sona erdi. Ardından katılımcılar Ensar Vakfı Tekman Şubesi'ni ziyaret ettiler.

Haberin Galerisi