Türkiye’nin Değerleri Ödüllendiriliyor


Türkiye’nin Değerleri Ödüllendiriliyor…

Bu yıl 5’incisi düzenlenen “Türkiye Değer Ödülleri” projesi kapsamında verilecek 22 ödül, 23 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde sahiplerini buluyor.

Ensar Vakfı, Değerler Eğitimi Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile düzenlenen Türkiye Değer Ödülleri projesinde eserleri ve değerli davranışları ile öne çıkan öğrenciler muhteşem bir ödül töreni ile ödüllendirilecek.

Bu yıl beşincisi düzenleniyor, tema değer “SORUMLULUK”

Türkiye Değer Ödülleri, Ensar Vakfı tarafından 2011 yılından beri düzenleniyor. Önceleri İstanbul ölçeğinde Değerler Olimpiyatı adı ile düzenlenen Türkiye Değer Ödülleri 2013 yılından Türkiye çapında tüm ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayacak şekilde genişletilmişti. Her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilen Türkiye Değer Ödülleri’nde bu yılın değeri “Sorumluluk” olarak belirlendi.

“Değer Ödülü” ve “Eser Ödülü” olmak üzere iki kategoriden oluşan Türkiye Değer Ödülleri’nde Değer Ödülü kategorisinde sorumluluk değeri üzerinden öğretmen ve öğrenciler ödüllerini alacaklar. Eser Ödülü kategorisinde, sorumluluk değerini hikâye, şiir, kısa film, resim ve karikatür dallarında işleyen ve her bir dalda Türkiye birincisi olan öğrenciler ödüllendirilecekler.

Sahne etkinlikleri ile muhteşem bir ödül töreni hazırlanıyor…

23 Ekim 2016 Pazar saat 16:00’da başlayacak ödül törenine siyaset, sanat, eğitim ve bilim dünyasından çok sayıda davetli katılacak. Öğrencilerin eserleri ve değerli davranışları sahne etkinlikleri ile izleyenlerle buluşturulacak. Ödül törenini izlemek isteyenlerin www.turkiyedegerodulleri.com adresinden kayıt yaptırmaları yeterli.

Etkinlik Adı : 5. Türkiye Değer Ödülleri

Tarih : 23 Ekim 2016 – Pazar

Saat : 16:00-18:00

Yer : Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Oditoryum Salonu