Siirt İmam Hatip Okulları Platformu Koordinasyon Toplantısı


Siirt İmam Hatip Okulları Platformu Koordinasyon toplantısı, Baykan Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Kara toplantı salonunda yapıldı. Siirt İmam Hatip Okulları Platformu Koordinasyon Toplantısı, Baykan İlçesinde ilçe Kaymakamı Cuma ÇOTU, İmamhatipliler İl Koordinatörü Nihat Altunç ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Butur, Ensar Vakfı Siirt Şube Başkanı Necmettin Çiçek, Simyader Başkanı Sabahattin Ataker, İlçe Koordinatör Mehmet Ali Erol, İlçe Müftü Vekili Kemal Arpacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Eşref Altun, Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Vahap Gülmez, Ak Parti Siirt İl Genel Meclis Üyesi Cahid Türköz ve Ak Parti Baykan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Şakir Sarsılmaz katılımı ile Baykan Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Kara toplantı salonunda yapıldı.

Düzenlenen toplantıda, İmam Hatip Okulları Platformu Siirt Koordinatörü ve Ak Parti Siirt Belediye Meclis Üyesi Nihat Altunç, İmam Hatip Okulları Platformu hakkında katılımcılara bilgiler verdi. İmam Hatip Okulları Platformunun Türkiye’nin her yerinde kurulduğunu ifade eden Altunç, “Türkiye İmam Hatip Okulları Platformu, imam hatiplilerin gururu olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın önderliğinde İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati ve Bilal Erdoğan’ın öncülüğünde, Zeynel Önal’ın Başkanlığında, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Önder, Türgev ve Türkiye Gençlik Vakfı ortak koordinasyonunda Türkiye’nin 81 vilayetinde kurulmuş olan bir platformdur. İmam Hatip Okulları Platformunun amacı, imam hatip ruhunu yaşatarak, milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı, kültürlü bir nesil yetiştirilmesi, imam hatip okullarının eğitim ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile sorunlara çözüm getirilmesi ve yeni imam hatip okullarının kazandırılmasıdır.

Platformun görevlerini de, Türkiye’nin en küçük yerleşim biriminde dahi, imam hatip okullarının açılması için gayret göstermek, çocukların yürüyerek gidebileceği şekilde, imam hatip ortaokullarının açılmasını sağlamak, okul binalarının yapılmasını teşvik etmek ve öğrenci yurtlarının yapılması konusunda destek olmak şeklinde sıralayabiliriz” dedi.

İMAM HATİP NESLİ BİR VİZYON NESLİDİR

İmam Hatip Okulları Platformu Siirt Koordinatörü Altunç, “İmam Hatip nesli, bir misyon ve vizyon neslidir. Bu nesiller, yeni bir dünyanın tesis edilmesi noktasında, insanlığın kurtuluşu için, sadece elini değil, bedenini ortaya koyacak kadar cesaretli ve fedakâr bir nesildir. Her türlü zulme karşı, adaleti, şefkati, merhameti savunan bir nesildir. Bu nesil, gücünü milletten almaktadır ve millete dayanarak bugünlere gelmiştir.

İMAM HATİP PLATFORMU SAYESİNDE DAHA KOORDİNELİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ 

Geçmişte imam hatip okulları ile ilgili çalışmaların sivil toplum kuruluşları tarafından yapıldığını ifade eden AK Parti il genel meclis üyesi Cahid Türköz, Burada ki tek hedefimiz, Siirt ilimiz merkez ve 6 ilçesinde imam hatiplerle alakalı neler yapabilirizi konuşmak.” şeklinde konuştu.

İMAM HATİP OKULLARININ SAYISINI ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR 

İmam hatipliler Baykan Koordinatörü Mehmet Ali Erol, “Bugün geçmişi konuşmaya gerek yok, hepimiz yaşananları iyi biliyoruz.Bugün burada İl Koordinatörü müz sayın Nihat Altunç öncülüğünde güzel bir çalışma yapılıyor. Bu çalışma aynı zamanda tüm Türkiye’de yapılıyor. Şuan duruma dönüp bakmamız gerekiyor, imam hatip okullarına ihtiyacımız var. İmam hatiplerin ortaokullarının sayısını arttırmamız gerekiyor.İlçe ve beldelerimizde hep beraber bununla ilgili olarak fedakârlık yapacağız. Bizlerde imamhatipliler platformu olarak bunları takip edeceğiz,Bizler Allah-u Teâlâ’nın yanımızda olduğunu bilerek bu işlerin üstesinden gelmek zorundayız.Allah’a Şükürler olsun,Baykan ilçemiz Hem manevi değerli olan hem de çalışkanlığı kendisine düştür edinmiş olan bir Kaymakamımız var. Bu noktada imamhatiplere hizmet yapmak bizim boynumuzun borcudur:” dedi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Butur , Siirtteki, İmam Hatip Okulları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.Son olarak kapanış konuşmasını yapan Kaymakam Cuma Çotu bizlerde ilçe kaymakamlığı ve 3 belediyemiz olarak  Cumhurbaşkanımızın da gurur duyduğu İmamhatip okullarımıza bütün imkanlarımızı seferber edip her türlü desteği İmam hatip okullarımıza vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.İmam hatip gençliğine ihtiyacımız var, ilçemize yakın zamanda 24 derslik bir okul yaptırmak için çalışmalarımız var." dedi.

Haberin Galerisi