Şehzade Kültür ve Sanat Merkezi Projesi


Ensar Vakfı Amasya Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği Şehzade Kültür ve Sanat Merkezi projesiyle, 14-29 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri ile mezun, çalışan-çalışmayan gençlerin bilgi, kültür ve düşünme yetileri ile sosyal becerilerini artırabilecekleri, kültür ve sanat hakkında bilgi ve beceri edinebilecekleri, vakitlerini gücenli ve huzurlu bir ortamda değerlendirecekleri sosyal bir mekan oluşturmak için çeşitli dallarda kurs ve geziler düzenledi.

Proje kapsamında öğrencilere resim, ney, arapça kursları verildi. Ayrıca kurslara katılan yaklaşık 100 öğrenciye piknik düzenlendi.

Projede yer alan iki adet kültürel geziden ilki hanım öğrencilerin katılımıyla Nevşehir ilinde gerçekleştirildi. Nevşehir'de Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi, Üç Güzeller ve Güvercinlik Vadisi gibi tarihi yerleri gezildi.

Trabzon gezisi ise erkek öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Trabzon'da Ayasofya, Atatürk Köşkü, Rize Ayder Yaylası, Uzungöl son olarak da Ordu Boztepe'ye hareket edip gezi tamamlandı.

Haberin Galerisi