Gençlik Şüheda`nın İzinde Yürüyüşü Gerçekleşti


Özel Ensar Vakfı İnegöl Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri ve Genç Ensar İnegöl gönüllüleri, yurdun dört bir yanından on binlerce insan ile birlikte Sarıkamış Şehitlerini anmak için yürüdü.

Yüzlerce genç, I. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı dolayısıyla Sarıkamış ilçesinde bir araya geldi.

Katılımcılar sabahın erken saatlerinde, "Gençlik Şühedanın İzinde" temasıyla düzenlenen "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" yürüyüşüne katılmak üzere, harekat sırasında yoğun çatışmalar yaşanan, birçok askerin çatışmada ya da donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde toplandı. Burada Kur’an-ı Kerim okundu, tekbir ve salavatlar getirildi ve şehitler için dualar edildi.

"Gençlik Şüheda'nın İzinde" temasıyla düzenlenen yürüyüşe birçok şube gençlik komisyonlarıyla birlikte bulundukları bölgelerden yürüyüşe destek verdi.

Haberin Galerisi