Ensar Vakfı Lüleburgaz Şubesi Bab-ı Sohbet Kitap Kahve Okur Yazar Buluşmaları


 Ensar Vakfı Lüleburgaz Şubesi Bab-ı Sohbet Kitap Kahve olarak okur yazar buluşmaları kapsamında Şair Yazar Kamil Çakır’ın konuşmacı olarak katıldığı "Medeniyetin Mimarları" konulu konferans Lüleburgaz İmam Hatip Ortaokulunda üç lisenin iştiraki ile yapıldı.

 Çakır konuşmasında; bir topluluğun, bir memleketin veya bir milletin sahip olduğu ve yönettiği, maddi manevi tüm varlıkların ‘medeniyet’ olduğunu belirten Kamil Çakır, medeniyetin ve şehirleşmenin kelime anlamları, gelişim süreci ile medeniyeti oluşturan unsurlar hakkında da bilgiler verdi.

 Sinedeki Cevher ve Kristal Kelebekler adlı deneme, Hazan ve Gülsema adlı şiir kitaplarıyla tanınan şair ve yazar Kamil Çakır konuşmasının devamında, öğrencilerin yapmayı düşündüğü mesleklerden yola çıkarak ülkemizde bilim, sanat, eğitim kültür ve spor alanında yön verecek çağımızın örnek şahsiyetlerinin yetişmesinde eğitim kurumlarına ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü belirtti. Şanlı tarihimizin önemli şahsiyetlerinin hayatlarından kesitler sundu.

 Okur yazar buluşması programının sonunda Kamil Çakır Sinedeki Cevher kitabını imzalayarak öğrencilere hediye etti.

Haberin Galerisi