Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Ordu`da Gençlere Seslendi!


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, gençlere seslenerek “Önünüzde yeni ufuklar var. Ufkunuzu geniş tutun!" çağrısında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ensar Vakfı Ordu şubesi tarafından düzenlenen "Diriliş Buluşmaları: Asım'ın Nesli" programına katıldı. Bakan Kurtulmuş, burada öğrencilere yaptığı konuşmada bazı tavsiyelerde bulundu. Gençlere ve öğrencilere ufuklarını ve vizyonlarını geniş tutmasını öğütleyen Bakan Kurtulmuş, “Önümüzde yeni ufuklar olduğunu bilmenizi istiyorum. Türkiye sadece 81 milyon vatandaşından, sadece 780 bin kilometrekare vatan toprağından ibaret bir ülke değildir. Türkiye büyük bir medeniyetin özel bir şekilde ifade edildiği büyük bir coğrafyanın, dünyanın dört bir tarafına geniş bir coğrafyaya dağılmış bir milletin fertleridir. Kısacası ufkunuzu geniş tutmak zorundasınız. Sadece kendi şehrimizde, sadece kendi ülkemizde gördüklerimizle ufkumuzu şekillendirmemeliyiz” dedi.

Dava şuuruyla donatılmış gençleri karşısında görmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Kurtulmuş şöyle devam etti: " Her biriniz Türkiye'nn geleceğisiniz. Her biriniz Türkiye'nin en önemli zenginliği, kazanımlarısınız. Onun için sizlerin sayısının çoğaltılması için Cenab-ı Allah'a dua ederiz. Sayınız çoğaldıkça, böyle diri bir gençliği karşımızda gördükçe şükrümüzü artırır, şükrümüzü yenileriz. Türkiye'nin geleceğinden her daim umutlu olduğumuzu ifade etmek isterim." dedi.

Bilgi en önemli erdemdir.

Kurtulmuş, milletin değerlerine, medeniyetine ve köklerine bağlı dava insanlarının sayısal ve nitelik olarak artmasını diledi. Dava insanının bilgili, irfanlı ve hikmetli olması gerektiğine işaret eden Kurtulmuş, şunları anlattı: "Bilmek dünyanın en önemli eylemlerinden birisidir. Bilgi, insanı harekete geçiren, motive eden bir unsur olduğu gibi bizatihi bilmenin kendisi eylemdir. Dolayısıyla biz bilgiyi çok güzel şekilde kuşanacağız. Size hayatınızı kazandıracak mesleğinizle ilgili bilgilere sahip olacaksınız. Dünyayı iyi tabımaya gayret edeceksiniz. Kendi medeniyetimizi, kendi tarihimizi, köklerimizi ve geçmişimizi çok iyi bileceksiniz dedi.

Haberin Galerisi