`Büyüyen Türkiye ve Terör` Konferansı


Ensar Vakfı Ordu Şubesi ve Genç Ensar Ordu Ak Parti Ankara Milletvekili ve Yeni Şafak Gazetesi Köşe yazarı Aydın Ünal'ı konuk etti. "Büyüyen Türkiye ve Terör" konusunda konferans verdi.

Dünyadaki terör örgütlerinin büyük çoğunluğu söylemlerinde ABD karşıtı olduklarını belirten Ünal, 10 milyon kilometrekare yüzölçümü, 350 milyona yaklaşan nüfusu olan ABD’ye, tarihi boyunca birkaç istisna dışında örgütlü ve sürekli terör saldırısı da olmadığına da dikkat çekti. Aynı durumun Avrupa Birliği ülkeleri için de geçerli olduğunu ifade etti. 

Ünal, "Güçlü devletler, kendilerine yönelik bir terör saldırısı olduğunda dünyayı ayağa kaldırırlar. Doğrudan terörün kaynağına yönelirler. Terörün idare merkezini yerle bir ederler. Terörün finans kaynakalrını keserler. Teröre destek veren ülkelerin altını üstüne getirirler." dedi.

"Dünyadaki terör örgütleri, ABD'ye Rusya'ya dokunmazlar. Çünkü onlara dokunduklarınd başlarına ne geleceğini bilirler. Zamanla Türkiye'yi de artık her denklerimde hesaba katmak zorunda kalacaklar. Afrin bunun kutlu nişanı olacak." dedi.

Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen konferansta Ünal, dünya siyaseti ve Türkiye'nin gelişimiyle ilgili soruları da yanıtladı. Aile fotoğrafının ardından konferans sona erdi.

 

 

Haberin Galerisi