Ensar Vakfı Niksar Başkanı Halep`e yardım seferberliği için bir araya gelen STK`lar adına seslendi: Ey zalimler!


Niksar'daki elliye yakın Sivil Toplum Kuruluşu Halep için bir araya gelerek ortak çalışma ile komisyon kurdu.

Halep'teki Kardeşlerimizin ihtiyaçları tespit edilerek Un,Bulgur,Su ve Battaniye Yardımı yapmak icin adeta seferberlik başlattı ve STK lar Kızılay Çatısı Altında Yardımı Halep'e ulaştırma kararı aldı STK temsilcileri adına Ensar Vakfı Niksar Şube Başkanı Çetin Kaya'nın konuşmasında temsilciler duygulu anlar yaşadı.

Suriye'de son bir haftada yapılan bombardıman sonucu 1000'e yakın insanımız katledildi.Bu Eşkıya ve Zalimler Dünyanın alcakca suskunluğu karşısında yardım konvoylarını bile bombalıyorlar.Adeta Halep'te yaralılara mudehale edecek sağlık görevlisi bırakmamak için hastaneleri dahi bombalayip ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.Vahsice vurulan yerleşim yerlerinde masum kadınlar,cocuklar ve bebekler katlediliyor. Müslüman Kanına büyük bir iştahla ve Müslüman Cesetleri üzerinden kendilerine güç gösterisi yapmaya devam eden zalimlere karşi Devletimizin ve Kardeşlerimizin yanındayız

EY ZALİMLER!

Sizler dünyaya ölüm, Zulüm ve kıyımlar ile hükmetmenin tarihini kanlı katiller olduğunuzu bir kez daha dünyanın gözü önünde ispatladiniz. Suriye'nin dört bir yanında döktüğünüz kanlarda inşallah boğulacaksınız.

EY KARDEŞLERİMİZ BİZLER ŞAHİTİZ Kİ SİZ;

ALLAH'a verdiğiniz sözde durdunuz Can,Mal ve Evlatlarınizı Allah için Feda ettiniz sizden geriye kalanların da sebat etmeye devam ettiklerini görüyoruz. Bu yaşananların insanlık için çok acı olduğunu biliyoruz ve NİKSAR'dan haykırarak sahitligimizi göstermeye çalışıyoruz . Belki başımıza bombalar yagmiyor ama yüreğimizin en derin noktasından kopup gelen kardeş lik duygusuyla bir nebze olsun bir şeyler söylemenin sorumluluğunu hissediyoruz. Allah sizlere Tevhid,Adalet ve Hürriyet ekseninde Onurlu bir kurtuluş nasip etmesin inşallah.

OĞLUM LA İLAHE İLLALLAH DE!

Bir tarafta oğlum üşütme ,oğlum duseceksin oğlum terleme hasta olacaksın diye koruduğu zalim ve suskun dünyanın çocukları , Diger Tarafla "oğlum la ilahe illallah de korkma oğlum seni cennetin kapısında alacaklar önce arkadaşlarını goreceksin sonra hepsinin yaralarıni saran Resulullahı bu kanayan başını onun ellerinin arasına koyduğunda say ki dünyaya geldiğin ilk gün" diyen ve oğlunu cennete gönderen annelerin sehit evlatları...

EY ZALİM ve SUSKUN DÜNYA!

Biz sizin zalimliği nize sessiz kalamazdik kalmayacağızda bu maksatla üzerimizde bulunan sorumluluğun geregi olarak Kardeşlerimiz için neler yapabileceğimizi konusup tartışmak icin bir arada bulunmaktayız dedi ve Halep İçin başlatılan Yardım Seferberliği'nin komitesi belirlenip tutanak tutuldu.

Haberin Galerisi