MİDEP Projesi`nin Açılışı Yapıldı


Ensar Vakfı Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kadir Balcı'nın duası sonrası açılışı yapılan MİDEP Projesi hakkında bilgi veren Ensar Vakfı Konya Şube Başkanı Mustafa Kaçar, "Bu proje kapsamında İlahiyat Fakültesi için 288 saatlik mesleki eğitimler olacak. İmam Hatip Liseleri için de yaklaşık 480 saatlik eğitim dersleri olacak. Bunun yanı sıra bir adet pikniğimiz, bir adet Bursa-Bilecik-Çanakkale gezimiz var. Çeşitli etkinliklerimiz de olacak." ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLARIN UMUDU "TÜRKİYE"

Geçen hafta Kudüs'e ziyaret gerçekleştirdiğini ve oradaki müslümanların umudunun Türkiye olduğunu dile getiren Mustafa Kaçar, "7-10 Kasım arasında Mescid-i Aksa'ya bir ziyaretim oldu. Oradan sizlere selam getirdim. Gözyaşlarıyla kucaklaştık ve Türkiye'ye ümit bağladıklarını ifade ettiler. Aksa, Cuma namazında ağzına kadar doluydu. Bizim sorumluluğumuz sadece Türkiye ile bitmiyor. Bütün ümmet ümidini bizim ülkemize bağlamış. Onun için her türlü çalışmamıza bu bilinç içerisinde gayret etmemiz gerekiyor. Önemli olan 'Ensar' olabilmek. Bu manada Ensar Vakfı Konya Şubesi, ilmi, dini, kültürel ve sosyal alanda hizmet vermenin gururunu yaşıyor. Bu amaçla 24 yıldır eğitim faaliyetini sürdürüyor. Hem İmam Hatip nesline, hem de İlahiyatçılarımıza bu desteğini sürdürüyor. İnşallah Allah bizlere ömür verdiği sürece bu devam edecek." ifadelerini kullandı.

Açılış programının ardından Ensar Vakfı Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler öğle yemeğinde bir araya geldi.