Merhaba İstanbul Projesi Başladı


_1548583172013_

Ensar Vakfı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının birlikte yürüttükleri “Merhaba İstanbul Projesi”, Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden gelen gençlerle 22 Temmuz 2013 tarihinde Ramazan Özel Programı ile ilk grubunu ağırladı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen gençlerin;  İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerine rehberler eşliğinde geziler düzenlemeleri ve iftar ve teravih sonrası saatlerinde Ramazan Etkinlikleri  ile zenginleştirildiği projeye ilgi büyük oldu.

İstanbul'da Ramazanın manevi hazzını yaşayan gençler; Sultanahmet Meydanındaki Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Ramazan ayının vazgeçilmez unsuru olan Beyazıt Meydanındaki 32. Kitap ve Kültür Fuarı, Feshane ve Sular Vadisi etkinlikleri, Eyüp Sultan ve Süleymaniye'de teravih namazları, yine Eyüp Sultan gölgesinde sahur yemeği, Boğazın akşam ışıkları eşliğinde Boğaz Turu ve iftar yemeği ve teknede açık havada Enderun Teravihi ile program son buldu.

_1612333172013_

Proje kapsamında İstanbul’a gelen ilk grupla yapılan görüşmelerde: “Proje sayesinde ilk defa İstanbul’a gelebildiklerini, ilk defa deniz ile karşılaştıklarını, ekranlardan görseler bile İstanbul'da Ramazan'ı yaşama fırsatı bulduklarını, farklı bölgelerden gelen arkadaşlarla o bölgeleri de tanıma fırsatı elde ettiklerini, buradaki geziler, Ramazan etkinlikleri ile enerjilerini atabildiklerini, projenin sahibi Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ensar Vakfı’na teşekkür ederek, buradan mutlu ve huzurlu ayrıldıklarını” ifade etmeleri ile projenin önemini ve faydasını göstermesi bakımından amacına ulaşmada başarılı olduğunu gösterdi.

_1631383172013_