Ensar Vakfı Kütahya Şubesi`nden Hüsn-ü Hat ve Fotoğrafçılık Kursu


Ensar Vakfı Kütahya Şubesi ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ortaklığıyla gerçekleştirilen “Hüsnü Hat Sanatı” ile “Fotoğrafçılık” kursu tamamlandı.

Ensar Vakfı Kütahya Şubesi öğrencileri tarafından hazırlanan celi sülüs ve talik dallarına ait 27 hüsni hat çalışması ile 18 fotoğraf çalışması Rüstem Paşa Medresesinde beğeniye sunuldu. Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir sergiyi ziyaret ederek, kursiyerlerin çalışmalarını inceledi, bilgiler aldı.

Vakıf eserlerinin etkin ve verimli kullanılması gerektiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Böyle yerlerin bir fonksiyona bağlanmış olması çok hoşumuza gidiyor. Kapısı kilitli yerler hoşumuza gitmiyor. Vakıfların yapmış olduğu binaların mutlaka bir fonksiyonu olması lazım. Böyle bir sanatın öğretilmesi, programların düzenlenmesi lazım. Zannediyorum ki asıl vakıf sahiplerinin de ruhunu rahatlatacak olan bu olur. Onun için restore ettiğimiz binaların tamamının günlük açılacak ve gün boyu ziyaret edilecek yerler olmasını istiyoruz. Sizler de bunu gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz. Bize yakışan, vakfın ruhuna uygun olan da bu” dedi.

Haberin Galerisi