Ensar Vakfı Kütahya Şubesi Öğrencilerinden Tiyatro ve Sergi


Ensar Vakfı Kütahya Şubesi Tiyatro Kursu öğrencileri ve Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan sergi ve tiyatro oyunu ilgi gördü.

Hazer Dinar-i Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Feyzullah Gayret, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Davut Ezen, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Fatih Köse, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Kaplan, Ensar Vakfı Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Zeybek ve öğrenci velileri katıldı. 

Mahmut Toraman yönetmenliğinde "Şamata" isimli tiyatro grubu öğrencileri tarafından sunulan "Elalem, Dikkat İnsan Çıkabilir, Alo Böcek, Grip Garip Tavuk ve Seyit Onbaşı" konulu tiyatro oyunları 800 kişi yoğun bir ilgiyle izledi. 

Sergide, Kur'an Kursu öğretmeni Ayten Eski tarafından yapılan eser ilgi gördü. Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Vehbi Keler, "Sergimiz öğrencilerimizin ortaya koyuduğu eserlerden oluşuyor. Bu sergide Peygamber Efendimizin hayatıyla ve kutsal topraklarla ilgili maket çalışmaları var." diye konuştu.

Haberin Galerisi