Ensar Vakfı Kütahya Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi


Ensar Vakfı Kütahya Bölge Toplantısı, Kütahya Şubesi ev sahipliğinde çevre il ve ilçe şubelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in yanı sıra genel merkez birim temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıya Ensar Vakfı Afyon, Bandırma, Edremit, Erdek, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Tavşanlı ve Uşak Şubelerinin başkanları, Genç Ensar temsilcileri ile Hanımlar Komisyonu temsilcileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bölge toplantısında açılış konuşmasını Ensar Vakfı Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Zeybek yaptı. Kütahya Bölge Toplantısı kapsamında Ensar Vakfı Denetim ve Rehberlik Uzmanı Şener Soyal, Şubelerde Denetim ve Rehberlik başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca Ensar Vakfı Teşkilatlanma Koordinatörü Turan Koç tarafından Genel Kurul ve Delegelik konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Şubelerin kurumsal sosyal medya kullanımlarına yönelik kalıpların oluşturulması için yapılan çalışma kapsamında Ensar Vakfı Kurumsal İletişim Uzmanı Kübra Gülsoy bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Öte taraftan bölge toplantısına katılım gösteren Ensar Vakfı Genel Merkez Hanımlar Komisyonu, toplantıya katılan şube Hanımlar Komisyonu temsilcileri de bir araya geldi. Ensar Vakfının gençlik yapılanmasını yürüten Genç Ensar Temsilcileri de gün boyunca istişare toplantılarını sürdürdüler.

Şube başkan ve temsilcilerinin yaptıkları değerlendirmeler sonrasında öğlen namazı molası verildi.

Aranın ardından Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader konuşma yaptı. Kader, “Biz hemen hemen her gün milletimize, ümmetimize yardım için çalışıyoruz. Biz bunun karşılığında ödül almak için bu vazifeyi üstlenmedik. Biz rıza-i İlahi için bu yola çıktık. Bu sebeple hizmetlerimizin Türkiye Geneline yayılması hususunda önemli görevler üstlenen Ensar Vakfı il ve ilçe şubelerinden azami gayret göstermelerini bekliyoruz. Yine biz kendi insanımızı İslamlaştırma gayesi ile yola çıktık. Biz bunun için sahada etkin bir şekilde Hakkari’sinden Edirne’ye Hatay’ından Sinop’una hepsinde bir fiil hizmet veriyoruz. Okullarımızda eğitim seminerleri veriyoruz. Bu sene sonu itibariyle bu 1500 rakamını bulacak. Bunun haricinde illerdeki ve ilçelerdeki temsilcilerimiz bir omurgayı temsil ediyorlar.” dedi.

Haberin Galerisi