Kurum Haberleri

Canlandırma Film ve Oyun Tasarımı Atölyesi Açılış Töreni Gerçekleşti

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi`nde 10 Aralık 2018 Pazartesi günü İstanbul Kalkınma Ajansı`nın mali desteği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen `Canlandırma Film ve Oyun Tasarımı Atölyesi` açılış töreni gerçekleştirildi.

İTM Film Okulu Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 13 Kasım 2018 Salı günü Enver Gülşen ile Film Okulu programı başladı.

Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi Düzenlendi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen `Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi` 10 Kasım 2018 Cumartesi günü 13.00 - 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi`nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 03 Kasım 2018 Cumartesi günü 2 grup halinde başladı.

Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders farklı ülkelerden katılan 20 öğrencisiyle 31 Ekim - 02 Kasım 2018 tarihleri arasında İTM`de workshop çalışmaları gerçekleştirdiler.

`Fatma Rikkat Kunt` Anma Programı

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Ekim ayı özel etkinliği `Fatma Rikkat Kunt` Anma Programı 27 Ekim 2018 Cumartesi günü merkezimizde gerçekleştirildi.

Çocuklar İçin Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi`nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 14 Ekim 2018 Pazar günü başladı.

İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01-05 Ekim 2018 tarihlerinde, Orta Düzey Eğitim Programı ise 08-12 Ekim 2018 Tarihleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı

İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01 Ekim 2018 Pazartesi günü eğitimine başladı.

4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 4. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı`nın dördüncü günü 27 Eylül 2018 Perşembe sabah oturumunda `Dr. Shahboz Mustafoev` ile `Orta Asya`da 15. Yüzyıldan Kalma Tarihi Yapılarda Süs Desenlerinin Restorasyon Yöntemleri` uygulama dersi gerçekleştirdi.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Desen Tasarım Atölyesi`

Desen Tasarım Atölyesi`nde helezon çizimi ile birlikte birbirinden güzel motifler çizildi. Daha sonra çocuklar beraberce bu motifleri ana kâğıtlara aktarıp tezhipte olduğu gibi gölgeli olarak boyamalar yaptılar. Çocuklar renk ve çizim tekniğiyle tezhip sanatını tanımış oldular.