Kurum Haberleri

Medya ve Dijital Platformda Animasyon

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi`nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında beşinci seminerimiz Senior Motion Designer Emre Güler ile 29 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi.

Türkiye`de ve Dünyada Animasyon Sektörü

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi`nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında dördüncü seminerimiz animatör Ümit Çalık ve Motion Graphic uzmanı Abdurrahman Nakipoğlu ile 22 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi.

Zeynep Sincer ile Çini Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 23 Kasım 2019 Cumartesi günü `Zeynep Sincer ile Çini Workshop` gerçekleştirildi.

Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 20 Kasım 2019 Çarşamba günü 14.00 - 15.30 saatleri arasında çocuklar için `Renkli Düşünceler Atölyesi` gerçekleştirildi.

Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi

Takı Atölyesi eğitmenimiz Fatma Nur Bayraktar ve öğrencilerinin özenle hazırladıkları `Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi` 27 Eylül 2019 Cuma saat 17.00`da ziyarete açıldı. Sergi 06 Ekim 2019 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu (Temel / Orta Düzey)

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu` `Tarihi Parşömenlerden Seçilmiş Geometrik Desenler` Temel ve Orta Düzey Eğitim Programı 23 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci günü `Cemal Toy ile Resim Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Marifetli Eller Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü günü `Büşra Nur Bakır ile Marifetli Eller Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Tezhip Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü günü `Şeyma Çınar ile Tezhip Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci günü ` Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi` Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilk günü `Özlem Özer Tuğal ile Seramik Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

YTB Genç Liderler Katılımcıları İstanbul Tasarım Merkezi`nde

8 farklı ülkeden 60 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilen YTB Genç Liderler programı katılımcıları 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi`ni ziyaret ederek İsmail Erdoğan ile söyleşi ve tarihi yarım ada gezisine katıldılar.