Kudüs Kırmızı Çizgimizdir!


Bizler, Rahmet Peygamberi’nin ümmetiyiz. 

Bizler Kudüs’ün kutlu fatihleri, Hz. Ömer (r.a), Nurettin Zengi, Selahattin Eyyubi, Baybars, Yavuz Sultan Selim’in torunlarıyız.

Yine bizler asırlarca Kudüs’ün muhafızlığını şerefle yapmış, Kudüs’ü gözyaşları içinde terk etmek zorunda kalmış kahraman Mehmetçik’in, Medine-i Münevvere’yi şanla, şerefle, şecaatle savunmuş büyük kumandan, Çöl Arslanı Fahrettin Paşa’nın torunlarıyız.

Tarih, gururla taşıdığımız mirasımızdır. Tarih, aynı zamanda omuzlarımızdaki ağır sorumluluktur.

Defalarca Haçlılar’ın elinden kurtarılmış ve bin yıla yakın süre muhafaza edilmiş olan Kudüs ve Filistin, tarihin bize yüklediği bir emanettir.

İslam’ın ilk kıblesi, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’nın şehri Kudüs, Harem-i Şerif’imiz, Harim-i ismetimizdir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs ve Filistin’e yönelik saldırılar karşısındaki dik duruşuyla, samimiyetiyle, cesaretiyle ve öncü politikalarıyla dünyayı kendisine hayran bırakmış, bizleri de ziyadesiyle gururlandırmıştır.

Herkesin sustuğu bir dünyada Filistinli mazlumların, Kudüs’ün derdini kendisine dert edinen, içerden ve dışardan yapılan tüm saldırılara rağmen eğilmeden, bükülmeden “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek adaletsiz dünya sistemini sorgulayan Sayın Cumhurbaşkanımız ümmetin ve milletimizin sesi olmuştur.

Hem aziz milletimiz, hem de bu kutlu milletin lideri Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim’e, Fahrettin Paşa’ya yaraşır bir duruş sergilemiştir.

Dünya 5’ten Büyüktür Platformu olarak bu haklı, samimi, cesur ve kararlı duruşun dimdik arkasındayız.

Çeşitli hesapların içine girerek saltanatlarını ve diktatörlüklerini korumak adına, 100 yıl önce yaptıkları gibi bugün de Filistin’e ve Kudüs’e ihanet içinde olanlara inat, son nefesimize kadar Kudüs, son nefesimize kadar Filistin diyoruz.

Tıpkı Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bizler de, Filistin ve Kudüs’e sırtını dönenleri rahatsız etmeyi sürdüreceğiz.

Kudüs “Kırmızı çizgimizdir”; Kudüs’ü çiğnetmeyeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, tarihine, milletine ve milletinin yetiştirdiği kahramanlara yaraşır şekilde dimdik ve onurlu duruşu nedeniyle minnettarlığımızı ifade ediyor, şükranlarımızı sunuyor, yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyoruz.