Ensar Vakfı Akyazı Şubesi `Kur`an-ı Kerim Metin Meal Yarışması` Düzenledi


Ensar Vakfı Akyazı Şubesi "Kur'an-ı Kerim Metin Meal Yarışması" düzenledi.

Yarışma, 8 Şubat’ta ilçe genelinde Akyazı Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokullar arasında gerçekleştirildi. 580  öğrencinin katıldığı yarışma, ön eleme sınavının ardından finale kalan 40 öğrenci arasında yapıldı. Ensar Vakfı Akyazı Şubesi'nin düzenlediği yarışmada ilk yirmi ve ilk üç dereceyi kazanan öğrenciler belirlendi.

Yarışmada Ayşe Sandıkçıoğlu birinci, Züleyhanur Taşdelen ikinci ve Elif Cemre Coşkun üçüncü oldular. Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verilirken, birinciye çeyrek altın, ikinciye gram altın ve üçüncüye de yarım gram altın verilirken yarışmada ilk yirmiye kalan öğrencilere 2020 Aralık ayına kadar kişi başı 100’er TL burs verilecek. Ayrıca bu öğrenciler yapılacak yurt içi gezilerine de ücretsiz olarak katılım sağlayabilecekler. Yarışmada finalde dereceye giremeyen 20 öğrenciye de zarflar içinde  50'şer TL takdim edildi.

Ödül töreninde yapılan konuşmalarda Ensar Vakfı Akyazı Şube Başkanı Muammer Yücel, bu yarışmanın kaybedeni olmayacağını, öğrencilerin ezberledikleri bu ayet metinleri ile mealleri yaşantılarına yön vereceğini söyledi. Yücel, "Yarışmaya başvurup 2 aydır yarışmanın heyecanını yaşayan tüm öğrenciler bizim nazarımızda birinci olmuştur, tüm öğrencilerimizi cani gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Program çekilen aile fotoğrafının ardından sona erdi.

Haberin Galerisi