KAZIM GÜLEÇYÜZ’E KINAMA


Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün Çanakkale’de katıldığı bir programda İmam Hatip okulları ve camiası için “arka bahçe”, “siyasal ideoloji militanları” nitelendirmesini şiddetle kınıyor ve imam hatip camiasından özür dilemeye davet ediyoruz.

İmam Hatip okulları aziz milletimizin bağrından çıkmış, milletimiz elindeki imkanlarla bu okulları yapmış, evlatlarını bu okullarda okutarak dini ve beşeri ilimleri öğrenmesi için büyük gayret sarf etmiştir. İmam Hatip Okulları aziz milletimizin yerli ve milli müessesidir. İmam hatip nesli, Kazım Güleçyüz’ün sahip olduğu gibi sapkın ideolojilere boyun eğmeyen, dinini ve ahlakını bilen bir camiadır.

İmam hatip okulları için siyasetin arka bahçesi ve militan deme cüretini kendisinde bulan Kazım Güleçyüz bilmelidir ki; kendisi ve çıkardığı paçavra gazetesi, FETÖ’nün arka bahçesi ve militanıdır. Milletimiz tarafından lanetle anılan bu terör örgütünün sözcülüğünü yapan bu zatın yapıp ettikleri ve söyledikleri milletimizin dikkatinden kaçmamaktadır.

Milletimiz, hain ve sapkın bu anlayışın farkında olup, basireti ve feraseti ile gereğini yerine getirmekte, evlatlarını İmam hatip okullarına göndererek İmam hatip okullarına sahip çıkmaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.