Şube Haberleri

Musa Taşçı: ”Ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin hedefi olduk!”

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu öncülüğünde Ankara’da yaşanan terör olaylarını kınamak amacıyla basın açıklaması düzenlendi. Yapılan basın açıklamasına katılan çok sayıda Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri vakfı üyeleri dışında, Memur Sen Konfederasyon Başkanı Mehmet Akkuş, Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı da katılım gösterdi. Gerçekleşen basın açıklamasını topluluk adına okuyan Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, “Türk’ü, Kürd’ü, Çerkes’i, Laz’ı ile aynı bedenin azaları olan bizler, bedenimiz güçlendikçe, ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin daha çok hedefi olur hale geldik” dedi.

Merhamet TIR’ları yola çıkacak, Hendekleri aşacak, Bayırbucak’a ulaşacak

Muğla’da İHH, Hak-İş, Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD, Ensar Vakfı Muğla Şubesi, Mermerciler Derneği ve Muğlalı işadamları tarafından Bayırbucak Türkmenlerine yardım amacıyla başlatılan `Merhamet TIR’ları yola çıkacak, Hendekleri aşacak, Bayırbucak’a ulaşacak` sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan 4 TIR dolusu un ve bakliyat malzemeleri Muğla Valiliği önündeki Cumhuriyet Meydanından dualar eşliğinde yola çıktı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: `Biz bu topraklara bağlıyız!`

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ensar Vakfı Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen ‘Düşünce Dünyamızın Mimarlarını Tanıyoruz’ projesinin açılış törenine katıldı. Törende projenin önemine değinen Kurtulmuş, “Büyük Türkiye hareketinin diriliş ateşini hep birlikte yakacağız. El ele, gönü

Çorlu`da İskilipli Atıf Hoca Paneli yapıldı

Çorlu Ensar Vakfı Şubesi ve Çorlu İmam Hatip Mezunları Derneği (ÇİMDER) tarafından düzenlenen İskilipli Atıf Hoca Paneline ilgi yüksek oldu. Programa konuşmacı olarak Çorum`dan Atıf Der Başkanı Mustafa Lek ve Atıf Hoca`nın torunlarından Ahmet Faruk İmal katıldı.

Çanakkale`de Ensar Kitap açılıyor!

Çanakkale Ensar Vakfı ve Lapseki Ensar Vakfı şubelerinin ortak girişimi ve fakültenin desteğiyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi alt katında Ensar Kitap yakın zamanda kitapseverlerle buluşuyor.

Osmangazi`den Belediye STK işbilrliği ile çocuklara destek

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ensar vakfı, Çelebi Mehmet Gençlik ve Spor Kulübü ve Mihraplı Spor Kulübü ile birlikte hayata geçirilen ‘Değerler Eğitimi ve Doğa Sporları İşbirliği’ protokolü imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Mustafa Dündar, projenin maksadının ilk ve orta öğretim çağındaki çocukların başta sömestre ve yaz tatili olmak üzere, boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi Dündar, “İyi yetişmiş bir gençlik, güvenli bir gelecek demek. İnşallah başarılı bir proje olacak. Her zaman olduğu gibi bu proje ile de çocuklarımızın yanında yer alıyoruz” dedi. Osmangazi Belediyesinin desteği ile hayata geçirilecek olan projenin imza törenine Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rasim Alkaç, Ensar Vakfı Bursa Şube Başkanı Ahmet Oruçoğlu, Çelebi Mehmet Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Metin Demir, Mihraplı Spor Kulübü Başkanı Fatih Terzioğlu katıldı.