Kaliteli ve Nitelikli İnsan Olma Sanatı Semineri İlgi Gördü


KAYSERİ - Düşünce koçu ve Türkiye"nin ilk aile koçu unvanlı yazar ve kişisel gelişim uzmanı Münir Arıkan, Ensar Vakfı Kayseri Şubesi"nin davetlisi olarak geldiği Kayseri"de İmam Hatip lisesi son sınıf öğrencilerine "Kaliteli ve Nitelikli İnsan Olma Sanatı" konulu bir seminer verdi.      

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi"nde 23 Mayıs 2013 Perşembe günü düzenlenen seminere; Ensar Vakfı Kayseri Şube Başkanı Ahmet Erkan, İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ile yaklaşık bin 300 İmam Hatip lisesi son sınıf öğrencisi katıldı.                                                   

İki buçuk saat süren seminerde insanın kendisini çok iyi tanıması ve keşfetmesi gerektiğini ifade eden Arıkan,” Bir işi istemek, onu başarmak için atılmış en büyük adımdır. Sevgili öğrenciler toplum içerisinde örnek davranışlar sergilemelisiniz. Sıradan bir insan olmaktansa sıra dışı bir insan olmaya çaba göstermelisiniz bunu da yapamıyorsanız en azından elinizden gelenin en iyisini yapma gayretini gösteriniz” dedi.            

Sadece yaptığı işe saygı duyanların başarılı olabileceğinin altını çizen Arıkan, geleceğin sıra dışı meslek dallarından da bahsetti. Arıkan, sıra dışı mesleklerden bir kaçına örnekler vererek bunları; vücut parçası imalatçısı, iklim değiştirme uzmanı, uzay rehberi, hafıza artırma cerrahı, sanal karmaşa uzmanı şeklinde sıraladı.                                      

Konuşmasında birbirinden ilginç konulara değinen Arıkan, Hedef; hayal edip, hassasiyet ve haysiyet ile çalışarak hüner kazanıp, huzur dolu bir hayat hak etmektir. Şeklinde kendisinin belirlediği 8H formülünü öğrencilerle paylaştı. Seminer sonunda yayınlanmış kitaplarını imzalayan Arıkan, öğrencilerle birlikte günün anısına fotoğraflar çektirdi.                                

Ensar Vakfı Kayseri Şube Başkanı Ahmet Erkan"da kaliteli ve nitelikli insan olma sanatının son derece önemli bir konu olduğunun altını çizerek,” Kaliteli ve nitelikli insan olmak belki de insanlık var olalı en temel meseledir. Yaratıcımız, kaliteli ve nitelikli insan olma yollarını gönderdiği  peygamberlerle ve kutsal metinlerle bizlere göstermiştir. Kaliteli ve nitelikli insan olmanın en temel göstergesi de ilahi emirler çerçevesinde hayatı yaşamaktır” dedi. Ensar Vakfı"nın 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet içerisinde olduğunu altını çizen Erkan, Kayseri Şubesi"nin ise yaklaşık 1 yıl öncesinde faaliyetine başladığını sözlerine ekledi.