İSTANBUL TASARIM MERKEZİ HABERLERİ


Medya ve Dijital Platformda Animasyon

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi`nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında beşinci seminerimiz Senior Motion Designer Emre Güler ile 29 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi.

Türkiye`de ve Dünyada Animasyon Sektörü

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi`nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında dördüncü seminerimiz animatör Ümit Çalık ve Motion Graphic uzmanı Abdurrahman Nakipoğlu ile 22 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi.

`Hiç` Karma Resim, Minyatür, Hat ve Ebru Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde, Türkiye ve İran`dan 24 sanatçının 48 eserinin yer aldığı `Hiç` başlıklı karma resim, minyatür, hat ve ebru sergisi 14 Aralık 2019 Cumartesi günü ziyarete açıldı.

Zeynep Sincer ile Çini Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 23 Kasım 2019 Cumartesi günü `Zeynep Sincer ile Çini Workshop` gerçekleştirildi.

Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 20 Kasım 2019 Çarşamba günü 14.00 - 15.30 saatleri arasında çocuklar için `Renkli Düşünceler Atölyesi` gerçekleştirildi.

Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi

Takı Atölyesi eğitmenimiz Fatma Nur Bayraktar ve öğrencilerinin özenle hazırladıkları `Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi` 27 Eylül 2019 Cuma saat 17.00`da ziyarete açıldı. Sergi 06 Ekim 2019 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu (Temel / Orta Düzey)

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu` `Tarihi Parşömenlerden Seçilmiş Geometrik Desenler` Temel ve Orta Düzey Eğitim Programı 23 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci günü `Cemal Toy ile Resim Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Marifetli Eller Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü günü `Büşra Nur Bakır ile Marifetli Eller Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Tezhip Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü günü `Şeyma Çınar ile Tezhip Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci günü ` Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi` Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi`nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilk günü `Özlem Özer Tuğal ile Seramik Atölyesi` çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

YTB Genç Liderler Katılımcıları İstanbul Tasarım Merkezi`nde

8 farklı ülkeden 60 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilen YTB Genç Liderler programı katılımcıları 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi`ni ziyaret ederek İsmail Erdoğan ile söyleşi ve tarihi yarım ada gezisine katıldılar.