İlahiyat Vefa Dersleri`nin Eylül Ayı Konuğu Raşit Küçük Oldu


Her ayın son cumartesi günü İlahiyat Fakültesi mezunlarını hocaları ile buluşturan “İlahiyat Vefa Dersleri” Eylül ayı konuğu Raşit Küçük'ün katılımı ile Ensar Vakfı Genel Merkezinde yapıldı.

Talebeleri ile buluşan Raşit Küçük, eski öğrencileri ile buluşmanın heyecanını taşıdığını ve talebelerini gördüğü için duyduğu mutluluğu ifade etti. Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen programda Raşit Küçük'ün hayatıyla ilgili merak edilen sorular kendisine yöneltildi.

İmam hatipte okumanın kendisine çok şey kattığını söyleyen Küçük, “İmam hatiplilik ruhu ne demek kabaca onu arz etmeye çalışayım. İmam hatiplilik ruhu, İslam'ı kavrama, hizmet etme ve onu yaşama bilincidir.Elhamdülillah ben imam hatip okulunun özellikle lise kısmına geçtikten sonra dinimin nelerden ibaret olduğunu anladım.” dedi.

Öğrencilerine helale ve harama dikkat etmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Küçük, “Arkadaşlar! Haram ve helale çok dikkat edeceksiniz. Hem günlük hayatınızda hem alışverişinizde hem de insanlarla olan münasebetiniz de. Cüzzamdan kaçar gibi haramdan kaçacaksınız. Bu hususu bir iki defa ihlal ederseniz, bu alışkanlık haline dönüşüyor.” dedi. Program, Raşit Küçük'e hediye takdimi ve talebeleri ile fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberin Galerisi