HAYATA KÖPRÜ PROJESİ Öğrencileri İyilik İçin Birer Deniz Feneri Oldular


Ensar Vakfı ve Mavi Haliç Gençlik ve Spor Kulübünün birlikte yürüttükleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği Hayata Köprü Projesi Yaz Okulu öğrencileri; sosyal sorumluluk duygularının gelişimi için Deniz Feneri Derneği'ni ziyaret ettiler ve bayram öncesi yardım malzemelerinin paketlenmesine yardımcı oldular.

Deniz Feneri Derneği Genel Sekreteri Ali Karayılan Bey'in dernek faaliyetlerinden kısaca bahsettikten sonra lojistik merkezinin gezilmesi ile program başladı. Malzemelerin nasıl geldiği, nasıl kayda girildiği, nasıl depolandığı ve ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırıldığı ile ilgili aşamalar tek tek yerinde gözlemlendi.

En son aşamada, Hayata Köprü Projesi Yaz Okulu öğrencileri kıyafet paketleme bölümüne gelerek, barkod yapıştırdılar ve sandıkları doldurdular. Öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu, birer umut olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Bir Anekdot: Ali Bey Suriyeli kardeşlerimizden bahsederken, Ensar ve Muhacir kavramları üzerinde durdu ve ara ara o halde biz kimiz sorusuna bir öğrencinin "Ensar Vakfı" şeklinde cevap vermesi alkışlara karıştı.