Hanımlar Komisyonu Ensar Annelerini Bir Araya Getirdi!


Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu, Anneler günü vesilesiyle Hz. Peygamber Efendimiz'in (sav) ve İslam ümmetinin biricik annesi Hz. Amine'yi anma programı düzenledi.

Program, kelamın en hayırlısı ve en kıymetlisi Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası Hanımlar Komisyonu Sorumlusu Ceyda Merdan konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmasında;

"RasûlAllah, Hz. Amine'nin rüyasıdır. Dünya kandilini aydınlatan RasûlAllah'a anne olma şerefi ona nasip olmuştur. RasûlAllah kendi doğumu hakkında şöyle buyurmuştur: Ben atam İbrahim'in duası, İsa'nın müjdesi ve annemin gördüğüm rüyayım." dedi.

Selamlama konuşmasının ardından müzik dinletisi eşliğinde annelerimize yemek ikramı yapıldı. Sonrasında Hz. Amine konulu bir kıssa ve şiir ile kum sanatı videosu izlendi.

Programın en dikkat çekici kısmı ise "Anne ve Kadın" konulu söyleşiydi. Bu söyleşide Suriyeli bir anne savaşta anne olmayı, Yeryüzü Doktorlarından kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Buhara Güney dünyanın bir çok yerinde anne olmayı ve bir Türk annesi Şerife Hanım özel bir çocuğun annesi olmayı anlattı. Birbirinden kıymetli üç anne, programa katılan tüm annelere kendi tecrübelerini anlatarak duygusal anlar yaşattı.

Sonrasında ise Ensar Vakfı Küçükçekmece Şubesi Hanımlar Komisyonu Sorumlusu Nebahat Yalçın, bir kadın, bir genç kız ve anne olarak Amine kimdir, hangi özellikleri onu seçilmiş anne yapmıştır konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Program sonunda, salondaki en genç anne/annelere, en çok çocuğu olan annelere hediyeleri takdim edildi ve Ensar Annelerinin çocukları ile birlikte çekilmiş fotoğraflarından oluşan video izlendi.

 

Haberin Galerisi