Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması

Ensar Vakfı’nın 2011 yılından bu yana her yıl düzenlediği “6. Büyük Türkiye Buluşması” programının bu yıl ki ev sahibi Antalya oldu.
GENEL MERKEZ
HABER
6 YIL ÖNCE
Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması

Ensar Vakfı’nın 2011 yılından bu yana her yıl düzenlediği “Büyük Türkiye Buluşması” programının bu yıl ki ev sahibi Antalya oldu. Bu yıl 6.’sı düzenlenen programa yaklaşık 500 kişi katıldı. Üç günlük programın ilk günü tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Hayrettin Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında Ensar Vakfı Kurucularından Kerim Aytekin, Ali Erilli ve Ali Osman Emirosmanoğlu vakfın kuruluşundan bu yana gelen aşamaları ve tecrübelerini Ensar şubelerine ve katılımcılara anlattılar. Ardından Türkiye’nin dört bir yanından gelen şubelerimiz faaliyetlerini anlattı. Tanışma ve bilgilendirme toplantısı Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’nun kapanış konuşması ile sona erdi.

İkinci gün Ensar Vakfı Erdek Piri Reis Camii İmam Hatibi Mehmet Aydın'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Ensar Vakfı kurucuları ve mütevelli heyet üyeleri geçen yıldan bu yıla şubelerde ve birimlerde yapılan faaliyetleri şubelerimizle birlikte değerlendirdi. Bir sonraki oturumda ise Ensar Vakfı İstişare Heyeti Üyesi Av. Rıza Saka, 15 Temmuz Darbe davalarını anlattı. 

15 Temmuz gecesi tankıyla, topuyla bizi alaşağı etmeye çalışanlar, bugün bizi ekonomik sıkıntılar içine çekmeye çalışarak aynı saldırılarına devam ediyor!

15 Temumuz darbe davalarının her zeminde diri tutulması gerektiğini söyleyen Saka, lise düzeyi dahil okuyan her gencin bu davalara iştirak etmesi ve bu davalarda oluşan havayı teneffüs etmesi gerektiğini söyledi. 15 Temmuz darbe gecesi yaşanılan her olay için dava açıldığını da ekleyen Saka, bu davaları takip etmek için 15 Temmuz Davaları Platformu'nu kurduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, katılımından dolayı Av. Rıza Saka'ya plaket takdimi yaptı. 

Ardından "Vakıf, Siyaset ve Dindarlık" oturumu Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Daily Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Karagöz'ün başkanlığı ile başladı. Oturumun konukları "Vakıf neden önemlidir ve bu vakıflar toplumu nereye götürür?" konulu sunumu ile Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı ve "Vakıflar ve siyaset arasındaki ilişkinin önemi" üzerine konuşan Ankara Milletvekili Aydın Ünal idi. 2017 yılı itibari ile din alanında oldukça özgür bir ortamda yaşadığımızı söyleyen Karagöz, Ensar Vakfı'nın bugün yük olan değil, yük alan bir vakıf olduğunu söyledi.  

Dr. Necdet Subaşı, "Bugün vakıflar istedikleri şekilde alternatif üretebilir, özgün ve yaratıcı projeler ortaya koyabilir. Bu anlamda vakıflar üzerlerine düşen görevleri yerine getiremezlerse manipüle edilmeye açık hale gelebilirler." dedi. 

Ankara Milletvekili Aydın Ünal ise," Vakıflarımız, derneklerimiz ve sendikalarımız hep bir meşruiyet içerisinde kaldılar. Hizmet üniteleri ile topluma olan katkıları ile Ensar Vakfı bu anlamda Türkiye'nin her yerindedir." dedi. 

Oturum sonunda Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması'na katılımlarından dolayı Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı'na Ensar Vakfı Kurucularından Kerim Aytekin tarafından ve Ankara Milletvelili Aydın Ünal'a ise Recep Çalık tarafından plaket takdimi yapıldı.

Öğleden sonraki oturumda ise 2016-2017 yılı içerisinde faaliyetleriyle diğer şubelere örnek olan Ensar Vakfı, Rize, Üsküdar, Kırşehir, Çatalca, Trabzon, Bursa ve Ataşehir şubeleri, " Şube Faaliyetleri - İyi Örnekler" oturumunda yıl boyunca yaptıkları faaliyetleri diğer şubelere sundular. 

Ensar Vakfı Rize Şube Başkanı Fethullah Şen, yurt çalışmalarında kaliteyi düşürmeden maliyetin düşürülebileceğini anlattı. Ensar Vakfı Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin, eğitim destekli burs çalışmalarıyla ilgili üç yıldır yapmış olduğu çalışmaları diğer şubelerimizle paylaştı. Ensar Vakfı Kırşehir Şube Başkanı İsmail Yağmur, 2015 yılından bu yıla yapılan öğrenci ve gençlik çalışmalarında öğrenciler ile birebir ilgilenerek onları sadece maddi ya da okul olarak desteklemenin yanısıra kültürel ve sosyal olarak da hayata hazırladıklarını anlattı. Ensar Vakfı Çatalca Şube Başkan Yardımcısı Muhammet Aykın, şubede mühendisinden ev hanımına, öğretmeninden avukatına vakıf hizmetinde gayret sahibi olan hanımları her zaman desteklerini ifade etti. Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu, gençlik kamplarında kitap tahlili, namaz programı, huzurevi ziyareti ve sinema gecesi gibi gençleri geliştirecek sosyal aktiviteler yaptıklarını söyledi. Ensar Vakfı Bursa Şube Başkanı Ahmet Oruçoğlu, 2004'ten bu yana gençlik çalışmalarını spor kulüplerini sanatsal faaliyetlerle destekleyerek başarılı olduklarını söyledi. Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, sosyal yardımlaşma çalışmaları kapsamında öğrencilere kırtasiye yardımları, spor malzemeleri yardımları, sosyal kardeşlik projeleri yaptıklarını ve eğitime katkı bursları verdiklerini söyledi. 

İkinci günün son sunumu Recep Demirkaynak'ın "Kim Olduğumuzu Biliyor muyuz?" sunumu oldu. Türkiye'nin değerlerini, kültürünü ve alışkanlıklarını mizansen olarak ele alan Demirkaynak, komedyen üslubuyla  şubelerimizin yüzünü güldürdü. 

İkinci günün sonunda İstanbul Milletvekili ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık, Türkiye'nin dört bir yanından gelen şubelerimiz ile bir araya gelerek sohbet etti. Kıyıklık, geçmişten bu yana yaşadığı tecrübeleri birebir şubelerimizle paylaştı.

Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması üçüncü gününde "İmam Hatip Okulları ve Müfredat" oturumu,  Değerler Eğitimi Merkezi Koordinatörü Hulusi Yiğit başkanlığında başladı. Oturumun konukları, "Türkiye'de Din Eğitimi'nin Bugünü ve Geleceği" konulu sunumu ile MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve "Müfredat Yenileme ve Değişiklik Çalışmalarımız Üzerine" konulu sunumu ile Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş idi. 

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "Hedefimiz İmam Hatip Okullarında erişimi artırmak, bunu yaparken de kaliteyi ve kapasiteyi artırmaktır. 2017 yılı içerisinde Fen liseleri ve Sosyal Bilimler liseleri DKAB öğrenmenlerine yönelik hizmet içi eğitim programına 285 DKAB öğretmeni katılmıştır." dedi. 

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş,"Müfredatlarda teorik bilgi yoğunluğundan ziyade pratik bilgi yoğunluğuna önem verdik. Müfredat yenileme sürecinde alan araştırmaları yaptık. Bu anlamda temel eğitimde geliştirilen ölçekler ve anket formları aracılığıyla sahadan veri topladık. Alan araştırmalarında 80.341 öğretmen, 15.608 eğitim yöneticisi ve 50.973 veliye eriştik." dedi. ,

Oturumun sonunda, "İmam Hatip Okulları ve Müfredat" oturuma katılımlarımdan dolayı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş'a İstanbul Milletvekili ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık tarafından ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'a Antalya Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık tarafından plaket takdimi yapıldı.

Ardından 2016-2017 yılı içerisinde çeşitli alanlarda başarılı olan şubelere ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Hanımlar Komisyonu alanında Ensar Vakfı Çatalca Şubesi Başkanı Yardımcısı Muhammet Aykın'a, Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Sorumlusu Ceyda Merdan tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Gençlik Komisyonu alanında Ensar Vakfı Ordu Şubesi Başkanı Olgun Küçük'e, Genç Ensar Kız Komisyonu Sorumlusu Sümeyye Soyal ve Genç Ensar Erkek Komisyonu Sorumlusu Ömer Faruk Din tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Eğitim ve Kurs Çalışmaları alanında Ensar Vakfı Adana Şube Başkanı Yalçın Çelik'e, Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Ali Erilli tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı. 

Sosyal Yardım Çalışmaları alanında Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş'a, Genel Kurul Üyesi Hayrettin Öztürk tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Öğrenci Faaliyetleri alanında Ensar Vakfı Kırşehir Şube Başkanı İsmail Yağmur'a, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Yurt Çalışmaları alanında Hakkari'de yurt açan ilk sivil toplum kuruluşu olmamızı sağlayan Ensar Vakfı Hakkari Şube Başkanı Nurettin Fırat'a, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı. 

Akademik Faaliyetler alanında Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Durgut'a, İstanbul Milletvekili ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Burs Faaliyetleri alanında Ensar Vakfı Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin'e, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu tarafından ödül ve plaket takdimi yapıldı. Şirin, ödülünü zor bir coğrafyada zor işlerle uğraşan Ensar Vakfı Iğdır Şube Başkanı Ünal Zaman'a hediye etti. 

Ensar Vakfı 6. Büyük Türkiye Buluşması, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu'nun kapanış ve teşekkür konuşması ile sona erdi. Dilberoğlu:

"Bu programı organize etmemizde bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İstanbul Milletvekili ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık ve Antalya Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık'a hassaten teşekkür ediyorum. Büyük buluşmalarda amacımız, Türkiye'nin dört bir yanında olan şubelerimize her yıl üç gün misafir olmak ve içinde bulunulan yılı her birlikte değerlendirmek. Bu yıl Antalya'daydık. Seneye inşAllah başka bir ilde olacağız. Üç gün boyunca gerçekleştirdiğimiz oturumlar ve istişareler hakkımızda hayırlı olsun. Katılan şubelerimize ve üç gün boyunca çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ensar Vakfı olarak hayırlara vesile olmayı Allah'tan niyaz ediyorum. Allah'a emanet olun." dedi.

Program aile fotoğrafının ardından sona erdi. 

Neden Büyük Türkiye Buluşması?

Üç günlük bir takvim sürecinde yapılan toplantı; 2014 yılından günümüze ülke çapında özverili bir çalışma ile şube sayısını artıran Ensar Vakfı gönüllülerini buluşturmaktadır. Yerel ve bölgesel bazda insan ilişkilerine verdiği önemi geliştirerek devam ettiren Ensar Vakfı; eğitim ve STK projeleri ile daha çok insana ulaşmakta ve yardım elini uzatmaktadır.

Ensar Vakfı gönüllülerinin emekleri neticesinde bugün 170 şubeye ulaşan Ensar Vakfı ülke çapındaki tüm şube başkanları ve şube başkanı yardımcıları’nı bir araya getirdiği bu toplantılara “Büyük Türkiye Buluşması” adını vermektedir. İstanbul’da bulunan Vakıf Genel Merkezi, yıllık faaliyet takvimi dâhilinde muntazam düzenlediği Bölge Toplantılarına onlarca şube iştirak etmekte ve vakıf gönüllüleri birbirleriyle tanıştırmaktadır. Türkiye buluşmasında ise ülke çapındaki tüm Ensar Vakfı Şube Yönetimleri bir araya gelerek karşılıklı çalışma, değerlendirme ve iş birliği imkanına kavuşmaktadır.

Haber Galerisi
Facebook
Hesaplarımız
Twitter
Hesaplarımız
Youtube
Hesaplarımız
Instagram
Hesaplarımız
Linkedin
Hesaplarımız
Web
Sitelerimiz
EĞİTİMLER
DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ
Değerler Eğitimi Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
İSTANBUL TASARIM MERKEZİ
İstanbul Tasarım Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
YAYINLAR
eser
baskı

Ensar Yayın Grubu; Ensar Neşriyat, Gülhane Yayınları, Vefa Yayınları, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) Yayınları, İSAV Yayınları ve İstanbul Tasarım Yayınları gibi 7 farklı tematik yayını bünyesinde tutmaktadır.

Son çıkan eserler aşağıda listelenmektedir. Daha fazlası için ensarnesriyat.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

YENİ ÇIKAN YAYINLAR

Daha fazlası için
ensarnesriyat.com.tr
YURT HİZMETLERİ
yurt
öğrenci

Ensar Vakfı Yurtları, yurtlarında misafir ettiği öğrencileri ailelerinin birer emaneti olarak görmektedir.

Gençlerimizi kişisel ve mesleki gelişim odaklı, ülkesini ve dünyayı tanıyan kişiliği ile örnek teşkil edecek bir insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan Vakfımız 30 Kız ve 19 Erkek Yurdu ile toplamda 49 yurtta 5151 Öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. 2019-2020 Eğitim yılında Ensar Vakfı Yurtlarının doluluk oranı %93,5 olmuştur.

Yurt ve şehir oryantasyon programı ile başlayan öğrenci faaliyetleri öğrencilere yönelik

•   Yaygın Eğitimler,
•   Seminerler,
•   Konferanslar,
•   Kariyer Gelişim Programları
•   Atölyeler ile desteklenmektedir.

Sivil toplum kuruluşları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi çalışmasıyla öncü olan Ensar Vakfı, öğrencilerine bireysel terapi hizmetinin yanı sıra; yurtlarda PDR, Psikoloji bölümlerinde okuyan ve bu alanlara ilgi duyan öğrencilere yönelik Psikoloji Atölye Çalışmaları, Film analizleri ve mesleğe hazırlık eğitimleri düzenlenmektedir.

Kültür Sanat Günleri

Ensar Vakfı Yurtlarında barınan gençlerin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını arttırmak, amacıyla 2017 yılından itibaren Münazara, Öğrenci Paneli, Müzikal Şiir Dinletisi ve Anlat İstanbul’u başlıklarında gerçekleştirilmektedir.

B12 Dergisi

Ensar Vakfı Yurtlarında yazmaya, çizmeye, okumaya, hayal kurmaya, şiir yazmaya yeteneği olan ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çalışmalarını yayınladığı, tamamen öğrenci emeği bir dergi çalışmasıdır.

BURS

1. LİSANS BURSLARI

“Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3. İHL BURSU

Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

PROJE
toplam
proje

2012 yılından bugüne tüm eğitim kademelerine yönelik olarak Genel Merkez ve Şubeler adına proje üretme, yazma, yürütme, denetleme, raporlama, araştırma ve geliştirme süreçlerini yönetmektedir.

Gençlik Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi proje hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşların desteği ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

2012 – 2020 yılları arasında Gönüllülük, Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kitap Kahve, Kültür Sanat, Yenilikçi Fikirler ve Çevre alanlarında Genel Merkez yürütücülüğünde 20 proje, 54 ilde yer alan 72 şubesinde ise 127 adet proje ile toplamda 147 proje gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca "EuroDesk Temas Noktası" ve "Kariyer ve Staj Ofisi" Proje Koordinasyon Merkezi bünyesinde yer almaktadır.

EuroDesk Temas Noktası

Ensar Vakfı tarafından, 2018 yılında Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 2019 yılı itibari ile Ensar Vakfı “EurodeskTürkiye Temas Noktası” olarak gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermek amacı Ulusal Ajans tarafından yetkilendirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. detaylı bilgi ve iletişim

Kariyer ve Staj Ofisi

Kariyer ve Staj Ofisi, OIC Intern Staj Programı ile gençlere dair edindiğimiz tecrübeler ve öngörülen ihtiyaçlar çerçevesinde eğitim, kariyer danışmalığı ve stajdan oluşan 3 ana kategoride üniversiteli ve yeni mezun gençlere hizmet veren bir kariyer ofisidir. Bunun yanı sıra gençlerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilecek çeşitli program ve etkinlikler de Kariyer ve Staj Ofisi’nin hedefleri arasındadır.Kariyer ve Staj Ofisi’nin faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

SOSYAL SORUMLULUK
CAMİİ İMARLARI
CAMİİ İMARLARI

İbadete açılan Hz. Aişe Camii ve inşaatı devam eden Ateştuğla Camii inşaatı sosyal sorumluluk projelerimiz arasındadır.

YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına inşaat projeleriyle de devam eden vakfımız, İmam Hatip Neslinin ihyası için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, 20 bin metrekare üzerine kurulu 3 bloktan oluşan Yalova Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatı devam etmektedir.

AŞEVİ HİZMETİ
AŞEVİ HİZMETİ

Bağcılar Zeliha Hatun Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine her gün 3000 kişilik yemek ikramı yapılmaktadır.

HER YURDUN BİR YETİMİ VAR
HER YURDUN BİR YETİMİ VAR

Ensar Vakfı Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından yapılan proje ile öğrencilerimiz yetim çocuklara kol kanat germeye çaba gösteriyor.

GÜLÜMSETEN EMEK
GÜLÜMSETEN EMEK

Gülümseten Emek Projesi, Suriye savaşında çocukluğundan uzaklaştırılan, küçük yaşlarına koskocaman acılar sığdıran Suriyeli çocukları bir nebze gülümsetebilmek niyetiyle Genç Ensar ve Hanımlar Komisyonu tarafından el emeği ile hazırlanan 8000 bez bebek ve çeşitli hediyeler Suriye’nin Azez Bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara ulaştırılmıştır.

DEMET SEZEN PROJESİ
DEMET SEZEN PROJESİ

Öğrencilerimiz oluşturulan kumbaraya ayda 5 lira bağışlayarak Ramazan ayında İdlib’deki yetimlere iftar vermişlerdir.

FİDAN DİKİMİ
FİDAN DİKİMİ

Ensar Vakfı’nın farklı çalışmalarında görev alan gönüllülerimiz adına Kudüs Abdülhamithan Fidanlığında 1.500 fidan dikilmiştir.

SU KUYUSU PROJESİ
SU KUYUSU PROJESİ

Kız ve erkek yurtları öğrencilerimiz ve yurt yöneticilerimiz Afrika’da 3 ayrı su kuyusu açtırmıştır.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN
ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Yurt öğrencilerimiz Gazze’deki çocuklara mont ve bot hediye etmişlerdir.

YEMEK HİZMETLERİ
günlük
öğrenciye
üç çeşit
ücretsiz yemek

Genel Merkez yemekhanemizde deneyimli ve tecrübeli aşçılarımız tarafından 600 öğrenciye günlük üç çeşit ücretsiz yemek hizmeti vermekteyiz.

Özellikle Genel Merkezimize yakın üniversitelerde okuyan öğrencileri öğle yemeği için ağırlamaktayız. Ramazan aylarında ise Ramazan Ayı’nın mutluluğunu, huzurunu, bereketini iftar yemeklerinde öğrencilerimizi ağırlayarak paylaşmakta ve yaşamaktayız.

2006-2020 yılları arasında 110 İmam Hatip Okulunda orta öğretimde okuyan 25.000 öğrenciye üç çeşit yemek üretimi ve sunumu hizmeti verilmiştir.

Yemek Hizmetleri