Kocaeli'nde 42 STK 'Evet' için bir araya geldi

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından 7 sivil toplum kuruluşu genel başkanının katılımıyla Antikkapı Restoran'da gerçekleştirildi. Avukat Halit Çokan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa, HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Ensar Vakfı Genel Başkanı Cenk Dilberoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Seçkin Koç, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Alper Esen, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Bilal Eren, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.
GENEL MERKEZ
HABER
6 YIL ÖNCE
Kocaeli'nde 42 STK 'Evet' için bir araya geldi

Sivil Toplum Gözüyle Yeni Hükümet Sistemi başlıklı program; Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından 7 sivil toplum kuruluşu genel başkanının katılımıyla toplamda 42 STK temsilcisnin iştirakı ile Antikkapı Restoran'da gerçekleştirildi. 

Avukat Halit Çokan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa, HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Ensar Vakfı Genel Başkanı Cenk Dilberoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Seçkin Koç, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Alper Esen, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar,  Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Bilal Eren, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar,  Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm  ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

DEMOKRASİYİ BURALARDA OLGUNLAŞTIRACAĞIZ

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık'ın selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Hükümet sistemi hepimizi ilgilendiriyor. Herkes bunun farkında değil ama bunun en güzel olgunlaşacağı yerler sivil toplum kuruluşları, sendikalar. Bundan sonra yönetim biçimi, ülkenin sahiplenilmesi bu merkezlerde olmalı. Bu mekteplerden geçmeyen demokrasi sağlam temeller üzerine oturmaz. Demokrasiyi, ülkeye sahip çıkma bilincini sendikamızda, derneğimizde, kulübümüzde olgunlaştırmamız gerekir dedi.

BİZİ KAPAKLAMA YERE YATIRACAKLARDI

Karaosmanoğlu konuşmalarını şöyle sürdürdü: "15 Temmuz'da biz bunu gördük, millet ayağa kalkınca güçlü de bir liderimiz olunca bir gecede hallettik. Bizi şimdiye diz çöktürme değil kapaklama yere yatırmışlardı. Sistem güçlü olacak. Bizim sistemimiz çürük. Düşmanlar da bu çürük yerlerden faydalanıyorlar. Halk yeter dedi ve son 15 yıldır Türkiye iyi bir yerde ilerliyor ama hala tehlike var. Köylerde bir muhtar seçiyoruz, koalisyon var mı yok. Kaç belediye başkanı seçiyoruz, bir. Koalisyon var mı yok. Başkan son derece yetkili ve etkili. İki tane olsa bu işler yürümez. PKK'da var iki başkan ama onlar başka yerlerden talimat alıyorlar. Aslında biz Kocaeli'de Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi'ni kurduk ve yürüyor, hiçbir zaman da tek adamlık yapmadık.

BU SİSTEMDE EKSİKLİK VAR

Moderatör Halit Çokan ise, "150 yıllık bir parlamenter sistemimizin olduğu konuşuluyor. Bu sistemin hem iktidar sorununu çözme yönünde eksik olduğunu hem de yönetim eksikliğinin olduğunu acı tecrübelerle gördük. Toplumsal ve siyasal alanda bu sistemin ya reforme edilmesi ya da değişmesi hususunda bir arayış içinde olduğunu görmüş bulunuyorsunuz. Yolu başbakanlıktan geçen her siyasi bu sistemin değişmesi gerektiğini söylemiş durumda. MHP bir anayasa önerisinde bulundu ve meclisten geçti. 16 Nisan'da da milletimizin takdirine sunulacak." ifadelerine yer verdi.

GÜÇLÜ EVETİ GENÇLERE ANLATIYORUZ

Cihannuma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bilal Eren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine tek adamlık eleştirileri yapılmakta. Sizin bakış açınız nedir? Vesayet sistemini zayıflatma noktasında bu sistemin ne gibi katkısı olabilir? sorusu üzerine şu açıklamalara yer verdi: "Platformumuz tam bu soruları deneyimlemiş bir platform. Son yaşadığımız olaylar güzel örnek. Milli Gençlik Vakfı kapatıldığı zaman 350 bin lise ve ortaöğretim öğrencisi vardı yurtlarında kalan. 350 bin kişinin tasfiye edilmesinin ardından kimin geldiği 15 Temmuz'da ortaya çıktı ve Türkiye'nin yıllarını heba etti. Biz güçlü Evetin çıkması için de özellikle gençlere anlatıyoruz. 18-26 yaş arası 12 milyon genç var.

GENÇLER DİKTATÖRLÜĞÜ BİLMİYOR

Diktatörlük gibi kelimelerin Gezi Parkı olaylarından sonra Türkiye'ye bir algı operasyonu olarak gösterildi. Getirilen değişiklikte böyle bir diktatörlük söylemi var. Apolitik bir söylemle bunu köpürtüyorlar. Bunu bilerek ve bilmeyerek yapan bir kesim var. Bu gençler diktatörlüğün ne demek olduğunu bilmiyorlar, geçmişi yaşamadıkları için. Bugünkü kuşak, internet kuşağı dediğimiz bir kuşak. Bu nsil sistemin Ankara'dan yönetilmesini, kamuyu anlayamıyor. Alaya almalar, şikayetler. Siz onlara ne kadar anlatsanız da köprü yol diye o daha fazlasını istiyor. Bunu zaten yapılması gereken şeyler olarak görüyor. Devlete karşı çıkmaya çalışıyor.  Tek adamlık konusu diye birşey yok, özellikle gençlere anlatmak lazım. Şu an varsa tek adamlık daha çok var.

PEK ÇOK SORUN ORTADAN KALKACAK

HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hükümet istikrarsızlıklarını bertaraf etmedeki rolü ne olabilir. İstikrar istihdam üzerinden yorumlarınızı alabilir miyiz?" sorusunu şu şekilde yanıtladı: "Cumhurbaşkanını seçtiğimiz an hükümet kurulmuş oluyor. Parlamenter sistemin tek başına hükümetin kurulamamasının önümüze getirdiği koalisyon hükümetleri. Bir siyaset uzlaşma kültürünün olmaması. Bu durum krizleri de beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin en büyük avantajı bu ve bu şekilde pek çok sorun ortadan kalkacak. 67 yıllık sürece baktığımızda ülkemizin istikrarlı olduğu dönemlerde hep istihdam artmış, ekonomik krizler asgari düzeye inmiş ve Türkiye büyümeyi gerçekleştirmiş.

BU DEĞİŞİKLİK KAZANIM OLACAK

Bu süreçlerde en çok kazanan emek dünyası olmuş. Biz anayasa değişikliğine işçiler emekçiler olarak baktığımız zaman  krizlerin yaşanmaması, siyasi iktidarın sağlanması doğal olarak ekonomik istikrarını da beraberinde getirdiği için bu değişikliği kazanım olarak görüyoruz. Emek hareketi açısından bu durum hayati önem taşıyor. Biz ne kadar iyi anlatabilirsek Evet o kadar artacaktır. Türkiye istikrarlı döneme geçtiği zaman istihdam ve ücretlerdeki artışlar çalışanlar için kazanımlar oldu. 18 maddenin tamamı çalışanlar için yeni kazanımları alma konusunda çalışma başlatmıştır. Biz de bu süreçteki rolümüzü ortaya koyarak 16 Nisan'da evetleri arttırıp, ülkenin misyonunu daha fazla güçlendirebileceğimizi düşünüyorum.

3 LİDER ADINI TARİHE YAZDIRACAK

Bu sistemin ortaya çıkmasının 3 aktörü var. Bahçeli'nin talimatıyla bu konu yeniden gündeme geldi, Erdoğan'ın bütün olumsuzluklara rağmenki kararlığı ve Başbakanın kararlılığı. Bu 3 lider Türkiye tarihine altın harflerle yazılacak. Hem AKP'yi hem de MHP'yi tebrik ediyorum. 16 Nisan Türkiye'nin yönetim biçiminde bir milat olacaktır." MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Alper Esen, 'Ulusal kalkınma ve siyasi istikrar arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz, yönetim istikrarının yatırım ve üretime katkısı nedir?' sorusuna şu cevabı verdi: "Bizim için istikar ekonomi demek. Ekonominin siyasetle bire bir ilişkisi var. Referanduma bakışımızı 'Gelecek Senin Sahip Çık' programlarımızla anlatıyoruz. Ekonomiyi siyasetin dışında tutmak mümkün değil. 2002'den beri hep büyüdü ülke. Bu bizim için önemli.

MADDELERE TAKILMIYORUZ

İş dünyasının bozulabilecek dünya konjenktürüne hazırlıklı olması lazım. Bunu bize kim hazırlayacak, siyaset. 15 Temmuz'dan da anlaşıldı ki ülkenin yeniden yapılanması gerekiyor. Özellikle dış siyaset açısından oluşan dünya düzenine bizi hazırlıklı olması lazım. Var olan düzenle sıkıntılar çekeceğiz. Bizim için yeni bir dönem başlıyor. Hem hain darbe girişiminin ortaya çıkması, hem ABD seçimleri ile ilgili kırılma, bizim ne ile karşılaşacağımız belli değil. Bizim ekonomik olarak da güçlü durmamız lazım. Biz demokrasinin dönüşümü olarak görüyoruz, buna da ihtiyaç var. Referandum sonrasında yeni oluşacak ülke bizi çok daha güzel günlere götürecek. Maddelere çok takılmıyoruz. MÜSİAD olarak buna çalışıyoruz.

DAYATILMAYAN ANAYASA İSTİYORUZ

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün 'Sivilleşme ve demokratikleşme açısından sistemi nasıl değerlendiriyorsunuz, Parlamentoyu zayıflatıp zayıflatmama tartışmamalarını da değerlendirir misiniz?' sorusuna şu yanıtla cevap verdi: "Çağdaş bir anayasa istediğimiz için, bize dayatılmayan bir anayasa istediğimiz için destekliyoruz. Bize bir elbise giydirdiler, aynaya bile baktırmadılar. O elbise birimize dar, birimize bol geldi. Bugüne kadar bu ülkede borç altında eğilmedik. Bir sente muhtaç günlerden bugünlere geldik. Bu değişiklik çağdaş, verimli bir yönetimse gönülden desteğiz. Millet anlamaz diye bakanların yerine milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı ise elbette bunun yanındayız. Bir zamanlar kat sayı diye bizi uyuttular, başörtüsü ile uğraştılar, şimdi her yerde var, uzaya gitmeye engel mi oldu, devlet mi yıkıldı? Değerlerimize değer veren bir yönetim istiyoruz. Değer vermeyenlere de biz de değer vermek istemiyoruz.

SİZE SORMAYACAĞIZ BEYLER

Bundan sonra size sormayacağız beyler, bundan sonra biz millete soracağız. O yüzden bir anayasa değişikliği. Yerel yönetimlerde sizin kötülediğiniz Başkanlık modeli kullanılıyor. Biz de şimdi bu yönetimi istiyoruz, onun için bu anayasa. Sorun üreten değil, sorun çözen yönetim istiyoruz. Biz Türkiyeyiz burada Türkler yaşıyor. Dışarıdan talimat alanlara son vermek için bu anayasa. Biz 65 yıllık bir cemiyetiz, top yekün yürekten, gönülden Evet' diyoruz."

DAHA ÖNCE YAPILMALIYDI

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Cenk Dilberoğlu "Örgütlü ve güçlü anayasa değişikliklerini değerlendirir misiniz?' sorusunu şöyle yanıtladı: "Bu sistem değişikliği çok daha önce gerçekleştirilmiş olsaydı Türkiye hedeflerine çok daha önce varmış olacaktı. Bu değişiklik Sivil toplum açısından çok büyük bir önem arz ediyor. Pek çok kardeşimiz Türkiye'nin gençliğini temsil edecek. Bu stk faaliyetleri açısından çok önemli birşey. 550 vekilin 600'e çıkartılması da önemli bir gelişme. Bir diğer hususta gensoru ve güvenoyunun kaldırılması. Biz her seçimde hükümetler seçiyorduk fakat bizim önümüze bir sandık gelmeden o hükümet al aşağı ediliyordu. Şimdi artık vatandaş için güvenoylaması cumhurbaşkanını seçmek olacak. Vatandaş tercihini sandıkta kullanacak ve kendi hükümetine güvenoyu vermiş olacak." dedi.

Haber Gelerisi
Facebook
Hesaplarımız
Twitter
Hesaplarımız
Youtube
Hesaplarımız
Instagram
Hesaplarımız
Linkedin
Hesaplarımız
Web
Sitelerimiz
EĞİTİMLER
DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ
Değerler Eğitimi Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
İSTANBUL TASARIM MERKEZİ
İstanbul Tasarım Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
YAYINLAR
eser
baskı

Ensar Yayın Grubu; Ensar Neşriyat, Gülhane Yayınları, Vefa Yayınları, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) Yayınları, İSAV Yayınları ve İstanbul Tasarım Yayınları gibi 7 farklı tematik yayını bünyesinde tutmaktadır.

Son çıkan eserler aşağıda listelenmektedir. Daha fazlası için ensarnesriyat.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

YENİ ÇIKAN YAYINLAR

Daha fazlası için
ensarnesriyat.com.tr
YURT HİZMETLERİ
yurt
öğrenci

Ensar Vakfı Yurtları, yurtlarında misafir ettiği öğrencileri ailelerinin birer emaneti olarak görmektedir.

Gençlerimizi kişisel ve mesleki gelişim odaklı, ülkesini ve dünyayı tanıyan kişiliği ile örnek teşkil edecek bir insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan Vakfımız 30 Kız ve 19 Erkek Yurdu ile toplamda 49 yurtta 5151 Öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. 2019-2020 Eğitim yılında Ensar Vakfı Yurtlarının doluluk oranı %93,5 olmuştur.

Yurt ve şehir oryantasyon programı ile başlayan öğrenci faaliyetleri öğrencilere yönelik

•   Yaygın Eğitimler,
•   Seminerler,
•   Konferanslar,
•   Kariyer Gelişim Programları
•   Atölyeler ile desteklenmektedir.

Sivil toplum kuruluşları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi çalışmasıyla öncü olan Ensar Vakfı, öğrencilerine bireysel terapi hizmetinin yanı sıra; yurtlarda PDR, Psikoloji bölümlerinde okuyan ve bu alanlara ilgi duyan öğrencilere yönelik Psikoloji Atölye Çalışmaları, Film analizleri ve mesleğe hazırlık eğitimleri düzenlenmektedir.

Kültür Sanat Günleri

Ensar Vakfı Yurtlarında barınan gençlerin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını arttırmak, amacıyla 2017 yılından itibaren Münazara, Öğrenci Paneli, Müzikal Şiir Dinletisi ve Anlat İstanbul’u başlıklarında gerçekleştirilmektedir.

B12 Dergisi

Ensar Vakfı Yurtlarında yazmaya, çizmeye, okumaya, hayal kurmaya, şiir yazmaya yeteneği olan ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çalışmalarını yayınladığı, tamamen öğrenci emeği bir dergi çalışmasıdır.

BURS

1. LİSANS BURSLARI

“Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3. İHL BURSU

Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

PROJE
toplam
proje

2012 yılından bugüne tüm eğitim kademelerine yönelik olarak Genel Merkez ve Şubeler adına proje üretme, yazma, yürütme, denetleme, raporlama, araştırma ve geliştirme süreçlerini yönetmektedir.

Gençlik Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi proje hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşların desteği ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

2012 – 2020 yılları arasında Gönüllülük, Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kitap Kahve, Kültür Sanat, Yenilikçi Fikirler ve Çevre alanlarında Genel Merkez yürütücülüğünde 20 proje, 54 ilde yer alan 72 şubesinde ise 127 adet proje ile toplamda 147 proje gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca "EuroDesk Temas Noktası" ve "Kariyer ve Staj Ofisi" Proje Koordinasyon Merkezi bünyesinde yer almaktadır.

EuroDesk Temas Noktası

Ensar Vakfı tarafından, 2018 yılında Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 2019 yılı itibari ile Ensar Vakfı “EurodeskTürkiye Temas Noktası” olarak gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermek amacı Ulusal Ajans tarafından yetkilendirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. detaylı bilgi ve iletişim

Kariyer ve Staj Ofisi

Kariyer ve Staj Ofisi, OIC Intern Staj Programı ile gençlere dair edindiğimiz tecrübeler ve öngörülen ihtiyaçlar çerçevesinde eğitim, kariyer danışmalığı ve stajdan oluşan 3 ana kategoride üniversiteli ve yeni mezun gençlere hizmet veren bir kariyer ofisidir. Bunun yanı sıra gençlerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilecek çeşitli program ve etkinlikler de Kariyer ve Staj Ofisi’nin hedefleri arasındadır.Kariyer ve Staj Ofisi’nin faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

SOSYAL SORUMLULUK
CAMİİ İMARLARI
CAMİİ İMARLARI

İbadete açılan Hz. Aişe Camii ve inşaatı devam eden Ateştuğla Camii inşaatı sosyal sorumluluk projelerimiz arasındadır.

YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına inşaat projeleriyle de devam eden vakfımız, İmam Hatip Neslinin ihyası için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, 20 bin metrekare üzerine kurulu 3 bloktan oluşan Yalova Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatı devam etmektedir.

AŞEVİ HİZMETİ
AŞEVİ HİZMETİ

Bağcılar Zeliha Hatun Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine her gün 3000 kişilik yemek ikramı yapılmaktadır.

HER YURDUN BİR YETİMİ VAR
HER YURDUN BİR YETİMİ VAR

Ensar Vakfı Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından yapılan proje ile öğrencilerimiz yetim çocuklara kol kanat germeye çaba gösteriyor.

GÜLÜMSETEN EMEK
GÜLÜMSETEN EMEK

Gülümseten Emek Projesi, Suriye savaşında çocukluğundan uzaklaştırılan, küçük yaşlarına koskocaman acılar sığdıran Suriyeli çocukları bir nebze gülümsetebilmek niyetiyle Genç Ensar ve Hanımlar Komisyonu tarafından el emeği ile hazırlanan 8000 bez bebek ve çeşitli hediyeler Suriye’nin Azez Bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara ulaştırılmıştır.

DEMET SEZEN PROJESİ
DEMET SEZEN PROJESİ

Öğrencilerimiz oluşturulan kumbaraya ayda 5 lira bağışlayarak Ramazan ayında İdlib’deki yetimlere iftar vermişlerdir.

FİDAN DİKİMİ
FİDAN DİKİMİ

Ensar Vakfı’nın farklı çalışmalarında görev alan gönüllülerimiz adına Kudüs Abdülhamithan Fidanlığında 1.500 fidan dikilmiştir.

SU KUYUSU PROJESİ
SU KUYUSU PROJESİ

Kız ve erkek yurtları öğrencilerimiz ve yurt yöneticilerimiz Afrika’da 3 ayrı su kuyusu açtırmıştır.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN
ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Yurt öğrencilerimiz Gazze’deki çocuklara mont ve bot hediye etmişlerdir.

YEMEK HİZMETLERİ
günlük
öğrenciye
üç çeşit
ücretsiz yemek

Genel Merkez yemekhanemizde deneyimli ve tecrübeli aşçılarımız tarafından 600 öğrenciye günlük üç çeşit ücretsiz yemek hizmeti vermekteyiz.

Özellikle Genel Merkezimize yakın üniversitelerde okuyan öğrencileri öğle yemeği için ağırlamaktayız. Ramazan aylarında ise Ramazan Ayı’nın mutluluğunu, huzurunu, bereketini iftar yemeklerinde öğrencilerimizi ağırlayarak paylaşmakta ve yaşamaktayız.

2006-2020 yılları arasında 110 İmam Hatip Okulunda orta öğretimde okuyan 25.000 öğrenciye üç çeşit yemek üretimi ve sunumu hizmeti verilmiştir.

Yemek Hizmetleri