Milli İrade Platformu Muğla basın bildirisi: Direniş devam ediyor! Davamızın arkasındayız!

Ensar Vakfı'nın da aralarında yer aldığı, üç yüze yakın STK'dan oluşan olduğu Milli İrade Platformu'nun Muğla'da yargılanan vatan hainlerine karşı basın bildirisi:
GENEL MERKEZ
HABER
7 YIL ÖNCE
Milli İrade Platformu Muğla basın bildirisi: Direniş devam ediyor! Davamızın arkasındayız!

Ensar Vakfı'nın da aralarında yer aldığı, üç yüze yakın STK'dan oluşan olduğu Milli İrade Platformu'nun Muğla'da yargılanan vatan hainlerine karşı basın bildirisi:

 

 

Basın Açıklaması (9 Mart 2017 – Muğla)

Değerli Basın Mensupları…

15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içine gizlenmiş asker kılığındaki bir grup Fetullahçı terörist, Cumhurbaşkanımıza, seçilmiş Hükümete, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve aziz milletimize yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulundular.

Önce Türkiye Cumhuriyeti’nin Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları rehin alındı.

Milli İstihbarat Teşkilatı’na, Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne havadan saldırı yapılarak çok sayıda kahramanımız şehit edildi.

İstanbul’da Boğaz Köprüsü, Valilik gibi kurumlar; Ankara’da TRT, TÜRKSAT gibi kurumlar yine havadan bombalandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, içinde Meclis Başkanımız, Bakanlarımız ve her partiden milletvekillerimizin bulunduğu bir esnada, uçak ve helikopterlerle bombalandı.

İstanbul ve Ankara’da, uçaklar ve helikopterler, darbeyi durdurmak için sokağa çıkmış kahraman halkın üzerine kalleşçe bomba yağdırdı; çok sayıda vatandaşımız şehit edildi.

Kuşkusuz, darbe girişimi de, Meclis’in bombalanması da, halka ateş açılması da korkunç, alçakça, kalleşçe eylemlerdir.

Ancak, darbenin en alçak, en adice ve kalleş safhası, burada, Muğla’da, Marmaris’te yaşandı.

15 Temmuz gecesi, bir grup Fetullahçı terörist, o esnada ailesiyle birlikte Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı derdest etmek amacıyla yola çıktılar.

Cumhurbaşkanımız, Marmaris’te bulunduğu otelde, önce televizyon kanallarına bağlanarak, halkını darbeyi durdurmak için sokağa davet etti.

Ardından, “ölümüne, ölümüne” diyerek, bütün tehlikeleri göze alarak, kefenini giyerek, İstanbul’a, kendisini bekleyen kalabalıklarla kucaklaşmak için yola çıktı.

Allah’a hamdolsun, Sayın Cumhurbaşkanımızı derdest etmek için yola çıkan teröristler, o ve ailesinin bulunduğu otele, Cumhurbaşkanımız ayrıldıktan sonra ulaşabildiler.

Teröristbaşı Fetullah Gülen’in haşhaşi teröristleri Cumhurbaşkanımızın ayrıldığı otele korkakça bir saldırıda bulundular.

Bu saldırıda, Cumhurbaşkanlığı koruma polislerinden MEHMET ÇETİN ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, Polis Memuru CENGİZ EKER kahramanca şehit düştüler.

Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz; ailelerinin, yakınlarının başı sa- ğolsun diyoruz.

Teröristler, istediklerini elde edemeyince, tam da Fetullahçılara yaraşır biçimde korkakça kaçtılar.

Güvenlik birimlerimizin özverili operasyonları sayesinde bu teröristler yakalandılar, hukuka teslim edildiler.

Şu anda da, bu teröristler, Muğla Ağır Ceza Mahkemesi’ne yargılanıyorlar.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren yüzlerce derneğin ve vakfın çatı kuruluşu olan Milli İrade Platformu olarak, milli iradeye yönelik bu suikast girişiminin mahkeme safhasını yakından takip ediyoruz.

Türkiye’nin bağımsız mahkemeleri hiç kuşkusuz Anayasa ve yasalar çerçevesinde yargılama sürecini tamamlayacak ve kararını verecektir.

Ancak, biz, Milli İrade Platformu olarak, bu mahkeme sürecinin ve bu yargılamanın Türkiye açısından, milletimiz açısından ve milli irade açısından tarihi öneme haiz olduğunu düşünüyor, tarihe tanıklık etmek üzere, mağdurlara moral vermek üzere burada bulunuyoruz.

Milli İrade Platformu olarak, şu hususu burada özellikle vurgulamak isteriz:

Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, uzun siyaset mücadelesinde, bütün engellemelere rağmen, büyük bir hassasiyetle hukuk içinde kalmış, Anayasa ve yasalar çerçevesinde mücadelesini vermiştir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar, bulunduğu her makama, üstlendiği her göreve seçimle gelmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, 2014 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin seçimle iş başına gelen ilk Cumhurbaşkanı olmuştur.

Cumhurbaşkanımıza yönelik bu suikast girişimi, kuşkusuz, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil, onu seçerek o vazifeye getirenlere ve onun temsil ettiği 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yönelik bir girişimdir.

Dolayısıyla bu darbe ve bu suikast girişimi, bize yapılmış, millete yapılmış, milli iradeye yapılmış kalleşçe bir saldırıdır.

Bizim 15 Temmuz gecesini unutmamız mümkün değildir.

15 Temmuz’da yapılan hain saldırıyı da, bu saldırıya karşı gösterilen kahramanlığı da, asırlar boyunca, nesilden nesile, hem bir ibret hikâyesi, hem de bir kahramanlık destanı olarak anlatacağımız herkes tarafından bilinmelidir.

Bu noktadan hareketle, Muğla’da görülmekte olan davayı da çok yakından takip edeceğiz.

Bu ihanetin içinde yer alanlar, hiç kuşkusuz, ebediyyen bu suçlarının cezalarını çekecek, son nefeslerine kadar alınlarındaki hain damgasını taşıyacaklardır.

Sanıkların, duruşmalar sırasında son derece pişkince tavırlar sergilemeleri, akıbetlerini değiştirmeyecektir.

Kimi ülkelerin, bu alçak teröristleri koruması, kollaması, bunlara kucak açması da teröristleri hiç ümitlendirmesin.

Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon vatandaşıyla bu ihanet girişimini lanetlemiştir.

Türk askeri üniformasını taşıyanların, darbe girişiminde bulunmalarından daha vahimi, başta Yunanistan olmak üzere bir takım ülkelere sığınmış olmalarıdır.

Bu ayıp, bu kara leke, hem tutuklu teröristlerin, hem firari teröristlerin, hem de Yunanistan’a ve diğer ülkelere kaçan ve sığınan teröristlerin peşini asla bırakmayacaktır.

Uluslararası odakların kuklası olan Fetullah Gülen’in verdiği haşhaşın etkisi bir süre sonra geçecek, bu teröristler er ya da geç, ihanetlerinin farkına varacaklardır.

Şu da bilinmelidir ki, bu teröristler için, hiçbir şart altında asla kurtuluş yoktur.

Bu teröristlerin yargılanması ve en ağır cezaya çarptırılmaları, Türkiye için, bizim için, bir bağımsızlık meselesidir.

Bu hainlerin, bu katillerin, çarptırıldıkları cezayı çekerken de her nefeslerinde enselerinde olacağımızı özellikle ifade ediyoruz.

Halkımıza, Meclisimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saldıran katil sürüsünün vicdan gibi, akıl gibi, insaf ve iman gibi duygularının Fetullah Gülen tarafından gasp edildiği görülmektedir.

Sanıkların pişkinliği hiç kimseyi üzmesin, hiç kimseyi umutsuzluğa sevk etmesin.

Sanıkların pişkinliği, Türkiye’nin hiçbir düşmanına da umut vermesin.

80 milyon, onlarla birlikte bütün dost ve kardeş milletler, bu davanın gayri resmi müştekisi ve müdahilidir.

Millete silah doğrultan alçakların cezalandırılmalarını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz.

 İnanıyoruz ki, bu mahkemeden çıkacak karar, herkesin yüreğini soğutacak, milli iradeye güç katacak, aklının ucundan darbe geçen herkese de ibret olacak bir korku salacaktır.

Türkiye sahipsiz değildir.

Milli irade sahipsiz değildir.

Darbeler dönemi artık sona ermiştir.

Darbeye yeltenecek, milli iradeye el uzatacak herkesin akıbeti bugün burada yargılanan sanıkların akıbeti gibi olacaktır.

Bu ülkede artık Yassıada’nın hukuk dışı, düzmece mahkemeleri değil, bağımsız mahkemeler işbaşındadır.

İnanıyoruz ki, bu mahkemeden çıkacak karar, kamuoyunun da, şehit ailelerinin de gönüllerini bir nebze olsun ferahlatacaktır.

Ancak, asıl önemlisi, bu mahkemeden çıkacak karar, katillerin, hainlerin, alçak teröristlerin dünyalarını da son nefeslerine kadar karartacaktır.

Türkiye yargısına yürekten inanıyor ve güveniyoruz.

Milli İrade Platformu olarak, hem bu mahkemenin, hem de darbe girişimiyle ilgili diğer yargı süreçlerinin takipçisi olacağımızı ifade ediyor, katıldığınız için hepinizi saygıyla selamlıyoruz. 

Kaynak: http://milliiradeplatformu.com/direnis-devam-ediyor-davamizin-arkasindayiz

Facebook
Hesaplarımız
Twitter
Hesaplarımız
Youtube
Hesaplarımız
Instagram
Hesaplarımız
Linkedin
Hesaplarımız
Web
Sitelerimiz
EĞİTİMLER
DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ
Değerler Eğitimi Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
İSTANBUL TASARIM MERKEZİ
İstanbul Tasarım Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
YAYINLAR
eser
baskı

Ensar Yayın Grubu; Ensar Neşriyat, Gülhane Yayınları, Vefa Yayınları, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) Yayınları, İSAV Yayınları ve İstanbul Tasarım Yayınları gibi 7 farklı tematik yayını bünyesinde tutmaktadır.

Son çıkan eserler aşağıda listelenmektedir. Daha fazlası için ensarnesriyat.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

YENİ ÇIKAN YAYINLAR

Daha fazlası için
ensarnesriyat.com.tr
YURT HİZMETLERİ
yurt
öğrenci

Ensar Vakfı Yurtları, yurtlarında misafir ettiği öğrencileri ailelerinin birer emaneti olarak görmektedir.

Gençlerimizi kişisel ve mesleki gelişim odaklı, ülkesini ve dünyayı tanıyan kişiliği ile örnek teşkil edecek bir insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan Vakfımız 30 Kız ve 19 Erkek Yurdu ile toplamda 49 yurtta 5151 Öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. 2019-2020 Eğitim yılında Ensar Vakfı Yurtlarının doluluk oranı %93,5 olmuştur.

Yurt ve şehir oryantasyon programı ile başlayan öğrenci faaliyetleri öğrencilere yönelik

•   Yaygın Eğitimler,
•   Seminerler,
•   Konferanslar,
•   Kariyer Gelişim Programları
•   Atölyeler ile desteklenmektedir.

Sivil toplum kuruluşları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi çalışmasıyla öncü olan Ensar Vakfı, öğrencilerine bireysel terapi hizmetinin yanı sıra; yurtlarda PDR, Psikoloji bölümlerinde okuyan ve bu alanlara ilgi duyan öğrencilere yönelik Psikoloji Atölye Çalışmaları, Film analizleri ve mesleğe hazırlık eğitimleri düzenlenmektedir.

Kültür Sanat Günleri

Ensar Vakfı Yurtlarında barınan gençlerin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını arttırmak, amacıyla 2017 yılından itibaren Münazara, Öğrenci Paneli, Müzikal Şiir Dinletisi ve Anlat İstanbul’u başlıklarında gerçekleştirilmektedir.

B12 Dergisi

Ensar Vakfı Yurtlarında yazmaya, çizmeye, okumaya, hayal kurmaya, şiir yazmaya yeteneği olan ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çalışmalarını yayınladığı, tamamen öğrenci emeği bir dergi çalışmasıdır.

BURS

1. LİSANS BURSLARI

“Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3. İHL BURSU

Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

PROJE
toplam
proje

2012 yılından bugüne tüm eğitim kademelerine yönelik olarak Genel Merkez ve Şubeler adına proje üretme, yazma, yürütme, denetleme, raporlama, araştırma ve geliştirme süreçlerini yönetmektedir.

Gençlik Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi proje hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşların desteği ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

2012 – 2020 yılları arasında Gönüllülük, Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kitap Kahve, Kültür Sanat, Yenilikçi Fikirler ve Çevre alanlarında Genel Merkez yürütücülüğünde 20 proje, 54 ilde yer alan 72 şubesinde ise 127 adet proje ile toplamda 147 proje gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca "EuroDesk Temas Noktası" ve "Kariyer ve Staj Ofisi" Proje Koordinasyon Merkezi bünyesinde yer almaktadır.

EuroDesk Temas Noktası

Ensar Vakfı tarafından, 2018 yılında Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 2019 yılı itibari ile Ensar Vakfı “EurodeskTürkiye Temas Noktası” olarak gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermek amacı Ulusal Ajans tarafından yetkilendirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. detaylı bilgi ve iletişim

Kariyer ve Staj Ofisi

Kariyer ve Staj Ofisi, OIC Intern Staj Programı ile gençlere dair edindiğimiz tecrübeler ve öngörülen ihtiyaçlar çerçevesinde eğitim, kariyer danışmalığı ve stajdan oluşan 3 ana kategoride üniversiteli ve yeni mezun gençlere hizmet veren bir kariyer ofisidir. Bunun yanı sıra gençlerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilecek çeşitli program ve etkinlikler de Kariyer ve Staj Ofisi’nin hedefleri arasındadır.Kariyer ve Staj Ofisi’nin faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

SOSYAL SORUMLULUK
CAMİİ İMARLARI
CAMİİ İMARLARI

İbadete açılan Hz. Aişe Camii ve inşaatı devam eden Ateştuğla Camii inşaatı sosyal sorumluluk projelerimiz arasındadır.

YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına inşaat projeleriyle de devam eden vakfımız, İmam Hatip Neslinin ihyası için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, 20 bin metrekare üzerine kurulu 3 bloktan oluşan Yalova Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatı devam etmektedir.

AŞEVİ HİZMETİ
AŞEVİ HİZMETİ

Bağcılar Zeliha Hatun Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine her gün 3000 kişilik yemek ikramı yapılmaktadır.

HER YURDUN BİR YETİMİ VAR
HER YURDUN BİR YETİMİ VAR

Ensar Vakfı Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından yapılan proje ile öğrencilerimiz yetim çocuklara kol kanat germeye çaba gösteriyor.

GÜLÜMSETEN EMEK
GÜLÜMSETEN EMEK

Gülümseten Emek Projesi, Suriye savaşında çocukluğundan uzaklaştırılan, küçük yaşlarına koskocaman acılar sığdıran Suriyeli çocukları bir nebze gülümsetebilmek niyetiyle Genç Ensar ve Hanımlar Komisyonu tarafından el emeği ile hazırlanan 8000 bez bebek ve çeşitli hediyeler Suriye’nin Azez Bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara ulaştırılmıştır.

DEMET SEZEN PROJESİ
DEMET SEZEN PROJESİ

Öğrencilerimiz oluşturulan kumbaraya ayda 5 lira bağışlayarak Ramazan ayında İdlib’deki yetimlere iftar vermişlerdir.

FİDAN DİKİMİ
FİDAN DİKİMİ

Ensar Vakfı’nın farklı çalışmalarında görev alan gönüllülerimiz adına Kudüs Abdülhamithan Fidanlığında 1.500 fidan dikilmiştir.

SU KUYUSU PROJESİ
SU KUYUSU PROJESİ

Kız ve erkek yurtları öğrencilerimiz ve yurt yöneticilerimiz Afrika’da 3 ayrı su kuyusu açtırmıştır.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN
ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Yurt öğrencilerimiz Gazze’deki çocuklara mont ve bot hediye etmişlerdir.

YEMEK HİZMETLERİ
günlük
öğrenciye
üç çeşit
ücretsiz yemek

Genel Merkez yemekhanemizde deneyimli ve tecrübeli aşçılarımız tarafından 600 öğrenciye günlük üç çeşit ücretsiz yemek hizmeti vermekteyiz.

Özellikle Genel Merkezimize yakın üniversitelerde okuyan öğrencileri öğle yemeği için ağırlamaktayız. Ramazan aylarında ise Ramazan Ayı’nın mutluluğunu, huzurunu, bereketini iftar yemeklerinde öğrencilerimizi ağırlayarak paylaşmakta ve yaşamaktayız.

2006-2020 yılları arasında 110 İmam Hatip Okulunda orta öğretimde okuyan 25.000 öğrenciye üç çeşit yemek üretimi ve sunumu hizmeti verilmiştir.

Yemek Hizmetleri