Devlet, Hükümet, Muhalefet ve Millet 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde buluştu!

Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' nin önemli halkası olan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' yapıldı.
GENEL MERKEZ
HABER
7 YIL ÖNCE
Devlet, Hükümet, Muhalefet ve Millet 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde buluştu!

Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' nin önemli halkası olan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" yapıldı.

Türkiye tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı, Başbakan, iktidar ve muhalefet partileri ortak bir miting yaptı. 270 bin metrekarelik miting alanına ulaşım için 7.000 otobüs, 203 tekne ve 10 vapur hizmet verdi. Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edildi. Mitingdeki konuşmaları 1,5 kilometre uzağa da iletebilecek şekilde 1 milyon wattlık bir ses sistemi kuruldu. Mitinge katılanlara 1,5 milyon şapka, 2,5 milyon bayrak ve 5 milyon şişe su hazırlanıp dağıtıldı. Miting girişinde 165 metal dedektörü ve 22 X-Ray cihazı kullanıldı. Alanda ayrıca 2.500 zabıta personeli, 900 temizlik görevlisi, 500 program görevlisi, 13 bin miting görevlisi yer aldı. Ayrıca miting alanı ve çevresinde 728 sağlık personeli, 102 kara ambulansı, 1 deniz ambulansı ve 20 adet itfaiye aracı hazır bulundu. Güvenliği ise 25 bin polis memuru; 2 helikopter, SahilGüvenlik ve Deniz Polisi eşliğinde sağladı.

Mitinge katılanlar ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterileri taşıdı. Alanına kurulan kürsünün yanına kalpaklı Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterileri ile Türk bayrağı asıldı.Tarihi Mitinge yaklaşık 5 milyon vatansever katıldı.

Mitinge, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da katıldı. Ayrıca Türkiye'nin kültür, sanat ve medya camiasının ünlülerinin büyük çoğunluğunun mitinge katılımı gözlemlendi. Türkiye'de yaşayan binlerce yabancı uyruklu kişinin de mitinge; Türkiye sevgisiyle; Türk Bayraklarıyla katılması dikkat çekiciydi.

Kürsüde ilk konuşmayı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Alim ve hoca görünümlü bir terörist, sığındığı Pensilvanya'dan getirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle cinayet örgütüne Türkiye'ye 'vur' emri verdi" dedi

Devlet Bahçeli, Demokrasi ve Şehitler Mitingi

Bahçeli: Kutuplaşmayı bıçak gibi kesmeliyiz

Bahçeli'nin konuşmasının bir kısmı şöyle:

"İblis'e ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu Voyvoda, ihanetle, Türk ve Türkiye düşmanlığıyla doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekor kırdı. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ, Türkiye'nin kalbine nişan aldı. Türkiye tek yürek olduğunu göstermiştir. Ayrımız, gayrımız yoktur. Müştereklerimiz, farklılıklarımızdan daha çoktur. Birliğimizi kıskançlıkla kararlılıkla korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmeleri bıçak gibi kesmeliyiz."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da miting için "Bugün, demokrasi tarihimizin önemli bir günüdür" dedi ve önde dört partinin darbe girişimine karşı ortak metin yayımladığını hatırlattı.

Kılıçdaroğlu: Artık yeni bir Türkiye var

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Parlamentoda grubu bulunan dört siyasi partinin liderleri ve milletvekilleri darbeye karşı açık net bir tavır koymuşlardır. Darbeye karşı demokrasi bildirgesini hep birlikte imzalamışlardır. Gönlüm ister ki bu güzel mitinge, beraberliğe eşlik etmek için sadece parlamentoda değil, dışındaki genel başkanlar da burada olsaydı. Çünkü, Gazi Mustafa Kemal şunu söylüyor, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."

"15 Temmuz bir uzlaşma kapısı araladı bize. 15 Temmuz'da artık yeni bir Türkiye vardır. Eğer biz bu gücü, bu uzlaşma kültürünü daha da ileriye taşıyabilirsek, çocuklarımıza güzel bir ülkeyi bırakmış olacağız."

Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Hulusi Akar

Genelkurmay Başkanı Akar: TSK'ya sızmış illegal çete Milletimize rezaleti yaşattı

Kürsüde söz alan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ilişkin şunları söyledi:

"15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte TSK'ya sızmış bir kısım illegal çete üyesi, terörist hain FETÖ tarihimizde görülmemiş bir şekilde, vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve rezaleti yaşatmış ve TSK'nin şan ve şerefle dolu geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir."

"Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda aziz milletimiz ve TSK'nin gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları kahramanca bu hain girişime karşı koymuşlardır. Bu rezaleti yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır."

Demokrasi ve ŞEhitler Mitingi, Binali Yıldırım

Başbakan Yıldırım'dan CHP ve MHP'lilere: Bu tabloyu yaşattığınız için teşekkür ederim

Başbakan Binali Yıldırım da kalabalığa "16 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Bandırma Vapuru ile İstanbul'dan ayrılırken ne kadar umutluysa Milletimiz bugün o kadar umutludur. 6 Ekim 1923'te geldikleri gibi giden düşmanın arkasından ne kadar coşkuluysa bugün de o kadar coşkuludur" diye seslendi.

Yıldlırım, "15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi kalpten selamlıyorum. Bugün aramızda olan kahraman şehitlerimizin ailelerini yürekten selamlıyorum. İstanbul'u düşmana teslim etmeyen kimi hastanede kimi evinde kimi aramıza olan kahraman gazilerimizi selamlıyorum" dedi ve MHP ile CHP'nin mitinge katılımından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti:

"AK Partili kardeşlerim CHP'li kardeşlerim, MHP'li kardeşlerim her kesimden değerli vatandaşlarım, bu muhteşem tabloyu bize yaşattığınız için bizi buraya getirdiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum."

Mitingde parti liderlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüde halka seslendi.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanı kendine hayran bırakan vatandaşlarımızın gazası mübarek olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"O gece adeta ölümü öldürerek sokakları dolduranlar arasında şehitlik ve gazilik şerefine nail olanlar isimlerini tarihe yazdırdılar."

"Tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak her kökenden insanıyla dünyayı kendine hayran bırakan tüm vatandaşlarımızın gazası mübarek olsun."

"Verdiğimiz şu görüntü var ya, işte bu görüntü inanın bana, ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir."

"15 Temmuz'da sokaklara inerek, namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilme cesareti gösteren tüm kardeşlerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu kardeşlerimizden 172'si sivil, 63'ü polis, 5'i asker olmak üzere, 240'ı şehadet makamına ulaştılar. Kendilerine bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum."

"Çanakkale'de hangi iradeyle kanını akıttıysa, 15 Temmuz'da da aynı iradeyle FETÖ'yü, darbecileri geri püskürttük. 15 Temmuz dostlarımıza bu ülkenin sadece diplomatik saldırılara değil, askeri sabotajlara karşı da güçlü olduğunu, rayından çıkmayacağını göstermiştir."

İdam açıklaması

Erdoğan konuşmasında Demokrasi nöbetlerinde dillendirilen idamın geri gelmesi talebini desteklediğini söyledi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Egemenlik kayıtsız, şartsız milletin olduğuna göre, sizler de idam talebinde bulunduğunuza göre, bunun kararını verecek merci TBMM'dir. Meclisimiz böyle bir karar verdikten sonra böyledir, onamaksa, ben peşinen ifade ediyorum, onarım.

"Kardeşlerim Vatan Caddesi'nde vücudu ikiye bölünmüş kardeşimi gördüğüm zaman kalkıp da bunu kenara koymak mümkün mü? Külliyede F16'ların yağdırdığı bombayla başı vücudundan ayrılan bacımın başı kongre merkezimizin çatısına uçmuştu.

"Efendim AB'de idam yokmuş, konseyde yokmuş, şurada yokmuş, burada yokmuş. ABD'de var, Japonya'da var, Çin'de var. Bu ülkede de zaten 84'e kadar vardı. Sonra kaldırıldı. Millet böyle bir karar veriyorsa, öyle zannediyorum siyasi partiler uyacaktır."

Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez

Miting İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayıp Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez öncülüğünde dua edildi. 

Görmez, Yenikapı'daki birlik tablosuna rahmet dilerken, 15 Temmuz'da milleti bir ihanetten kurtardığı için Allah'a şükretti.

Ellerin tek gayeyle açıldığını ifade ederek, duaların kabul olmasını dileyen Görmez, şehitler için "15 Temmuz gecesinde canlarını milletin hukuku için siper eden, dillerinde tekbir, kulaklarında sala sesi olan tanklara meydan okuyarak, canlarını aziz milletimize siper eden aziz şehitlerimizi rahmetine gark eyle Allahım. Aziz şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Malazgirt, Çanakkale şehitleriyle, Kurtuluş Savaşımızın şehitleriyle, Sakarya şehitleriyle birlikte haşrolmayı nasip eyle Allahım. Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı ailelerine annelerimize, babalarımıza, kardeşlerimize, eşlerine ve aziz milletimize sabır ve metanet ihsan eyle ya Rabbi." ifadelerini kullandı.

Yaralanan gazilere de duasında yer veren Görmez, "Allahım aldıkları yaraları vücutlarında bir İstiklal madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, bütün yaralılarımıza acil şifalar ihsan eyle Allahım." dedi.

İhanet şebekesinin affedilmemesini isteyen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şöyle devam etti:

"Allahım, hürriyet ve istiklaline aşık olan bu aziz milleti, bir nefes hürriyetsiz, bir saniye istiklalsiz bırakma. Allahım, imanına, ezanına, bayrağına, vatanına, Kur'an'ına sevdalı olan bu aziz milleti ezansız, vatansız, bayraksız bırakma Allahım. Allahım, milletimize bu ihaneti reva görenleri affetme. Sureti haktan görünerek bizim güzel duygularımızı çalan, bizim hayır duygularımızı istismar eden, bizim zekatlarımızı çalan, sadakalarımıza el koyan, evlatlarımızı alan, evlatlarımızı çalan bu ihanet şebekesine fırsat verme Allahım. Halkımız ordumuza 'peygamber ocağı' adını verir. Halkımızın peygamber ocağı dediği ordumuzu ismini Hazreti Muhammed Mustafa'dan alan Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi her türlü dahili ve harici fitne ve fesattan sen muhafaza eyle Allahım. Allahım, Asya'dan Afrika'ya, Gazze'den Bosna'ya dünyanın muhtelif yerlerinde 15 Temmuz gecesinden şu ana kadar milletimiz için gözyaşı döken, milletimizin istiklal ve istikbali için dua ve niyazda bulunan mazlumların hürmetine milletimizi her türlü kötülükten muhafaza eyle Allahım. Allahım, tarih boyunca mazlumun yanında yer alan bu aziz milleti zalimlere yem eyleme ya Rab. Zalimlerin, münafıkların şerrinden, kötülüklerinden sen muhafaza eyle Allahım."

Yenikapı'daki birlik beraberliğe de vurgu yapan Görmez, duasını şöyle tamamladı:

"Allahım, Yenikapı'daki bu varlığımızı, şehirlerimizin bütün meydanlarındaki kıyamımızı sen bir milat eyle. Birlik miladı olsun Allahım. Yenikapı'da, yenikapıları aç milletimize aç ya Rab. Hayır kapılarımız, iyilik kapılarımız, barış kapılarımız, adalet kapılarımız hep açık olsun ya Rabbi. Allahım, milletimizin fertleri arasına, kalpleri arasına kin, öfke ve nefret koyma. Şu andan itibaren kıyamet sabahına kadar bu cennet vatan üzerinde kalplerimizi birbirine kenetle ya Rab. Kardeşlik hukukuna riayet edenlerden eyle ya Rab. Birbirimizin hukukunu, birbirimizin saygısını kendi saygımız, kendi hukukumuz kabul eyle ya Rab. Allahım, bu fitne fesatlarla mücadele etmede milletimize güç ve kuvvet ver Allahım. Zalimlerin zulmüne rağmen bizi adaletten ayırma ya Rab. Zalimlerin zulmüne rağmen millet olarak bizi haktan ve adaletten ayırma ya Rab. Kin öfke ve intikamla hareket etmeyi milletimize nasip etme ya rab. Fakat, bu millete bu ihaneti reva görenleri kahru perişan eyle ya Rab. Bu millete bu ihaneti, bu işgali, bu katliamları reva görenleri sen kahru perişan eyle ya Rab. Kötülerin kötülüklerine rağmen bizi iyilikten ayırma ya Rab. Kötülerin kötülüklerine rağmen bizi iyilikten ve ihsandan ayırma ya Rab. Milletimizin idarecilerini, milletimizin senin rızana ve milletimizin ebediyete kadar bu topraklarda istiklal ve istikbali için çalışmalarında muvaffak eyle ya Rab. Amin."

Demokrasi ve Şehitler Mitingi, gece

Miting daha sonra partli liderlerinin konuşmalarıyla sürdü.

Tüm Türkiye eşlik etti

Mitingin yayını için 81 ilde ekranlar kurulduğu bildirildi. Meydanlarda kurulan ekranlara Millet de iştirak etti. Ülke çapında Milli Birlik ve Beraberlik duygusuyla Türk Bayrakları dalgalandı.

Facebook
Hesaplarımız
Twitter
Hesaplarımız
Youtube
Hesaplarımız
Instagram
Hesaplarımız
Linkedin
Hesaplarımız
Web
Sitelerimiz
EĞİTİMLER
DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ
Değerler Eğitimi Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
İSTANBUL TASARIM MERKEZİ
İstanbul Tasarım Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
YAYINLAR
eser
baskı

Ensar Yayın Grubu; Ensar Neşriyat, Gülhane Yayınları, Vefa Yayınları, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) Yayınları, İSAV Yayınları ve İstanbul Tasarım Yayınları gibi 7 farklı tematik yayını bünyesinde tutmaktadır.

Son çıkan eserler aşağıda listelenmektedir. Daha fazlası için ensarnesriyat.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

YENİ ÇIKAN YAYINLAR

Daha fazlası için
ensarnesriyat.com.tr
YURT HİZMETLERİ
yurt
öğrenci

Ensar Vakfı Yurtları, yurtlarında misafir ettiği öğrencileri ailelerinin birer emaneti olarak görmektedir.

Gençlerimizi kişisel ve mesleki gelişim odaklı, ülkesini ve dünyayı tanıyan kişiliği ile örnek teşkil edecek bir insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan Vakfımız 30 Kız ve 19 Erkek Yurdu ile toplamda 49 yurtta 5151 Öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. 2019-2020 Eğitim yılında Ensar Vakfı Yurtlarının doluluk oranı %93,5 olmuştur.

Yurt ve şehir oryantasyon programı ile başlayan öğrenci faaliyetleri öğrencilere yönelik

•   Yaygın Eğitimler,
•   Seminerler,
•   Konferanslar,
•   Kariyer Gelişim Programları
•   Atölyeler ile desteklenmektedir.

Sivil toplum kuruluşları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi çalışmasıyla öncü olan Ensar Vakfı, öğrencilerine bireysel terapi hizmetinin yanı sıra; yurtlarda PDR, Psikoloji bölümlerinde okuyan ve bu alanlara ilgi duyan öğrencilere yönelik Psikoloji Atölye Çalışmaları, Film analizleri ve mesleğe hazırlık eğitimleri düzenlenmektedir.

Kültür Sanat Günleri

Ensar Vakfı Yurtlarında barınan gençlerin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını arttırmak, amacıyla 2017 yılından itibaren Münazara, Öğrenci Paneli, Müzikal Şiir Dinletisi ve Anlat İstanbul’u başlıklarında gerçekleştirilmektedir.

B12 Dergisi

Ensar Vakfı Yurtlarında yazmaya, çizmeye, okumaya, hayal kurmaya, şiir yazmaya yeteneği olan ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çalışmalarını yayınladığı, tamamen öğrenci emeği bir dergi çalışmasıdır.

BURS

1. LİSANS BURSLARI

“Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3. İHL BURSU

Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

PROJE
toplam
proje

2012 yılından bugüne tüm eğitim kademelerine yönelik olarak Genel Merkez ve Şubeler adına proje üretme, yazma, yürütme, denetleme, raporlama, araştırma ve geliştirme süreçlerini yönetmektedir.

Gençlik Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi proje hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşların desteği ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

2012 – 2020 yılları arasında Gönüllülük, Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kitap Kahve, Kültür Sanat, Yenilikçi Fikirler ve Çevre alanlarında Genel Merkez yürütücülüğünde 20 proje, 54 ilde yer alan 72 şubesinde ise 127 adet proje ile toplamda 147 proje gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca "EuroDesk Temas Noktası" ve "Kariyer ve Staj Ofisi" Proje Koordinasyon Merkezi bünyesinde yer almaktadır.

EuroDesk Temas Noktası

Ensar Vakfı tarafından, 2018 yılında Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 2019 yılı itibari ile Ensar Vakfı “EurodeskTürkiye Temas Noktası” olarak gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermek amacı Ulusal Ajans tarafından yetkilendirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. detaylı bilgi ve iletişim

Kariyer ve Staj Ofisi

Kariyer ve Staj Ofisi, OIC Intern Staj Programı ile gençlere dair edindiğimiz tecrübeler ve öngörülen ihtiyaçlar çerçevesinde eğitim, kariyer danışmalığı ve stajdan oluşan 3 ana kategoride üniversiteli ve yeni mezun gençlere hizmet veren bir kariyer ofisidir. Bunun yanı sıra gençlerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilecek çeşitli program ve etkinlikler de Kariyer ve Staj Ofisi’nin hedefleri arasındadır.Kariyer ve Staj Ofisi’nin faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

SOSYAL SORUMLULUK
CAMİİ İMARLARI
CAMİİ İMARLARI

İbadete açılan Hz. Aişe Camii ve inşaatı devam eden Ateştuğla Camii inşaatı sosyal sorumluluk projelerimiz arasındadır.

YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına inşaat projeleriyle de devam eden vakfımız, İmam Hatip Neslinin ihyası için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, 20 bin metrekare üzerine kurulu 3 bloktan oluşan Yalova Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatı devam etmektedir.

AŞEVİ HİZMETİ
AŞEVİ HİZMETİ

Bağcılar Zeliha Hatun Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine her gün 3000 kişilik yemek ikramı yapılmaktadır.

HER YURDUN BİR YETİMİ VAR
HER YURDUN BİR YETİMİ VAR

Ensar Vakfı Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından yapılan proje ile öğrencilerimiz yetim çocuklara kol kanat germeye çaba gösteriyor.

GÜLÜMSETEN EMEK
GÜLÜMSETEN EMEK

Gülümseten Emek Projesi, Suriye savaşında çocukluğundan uzaklaştırılan, küçük yaşlarına koskocaman acılar sığdıran Suriyeli çocukları bir nebze gülümsetebilmek niyetiyle Genç Ensar ve Hanımlar Komisyonu tarafından el emeği ile hazırlanan 8000 bez bebek ve çeşitli hediyeler Suriye’nin Azez Bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara ulaştırılmıştır.

DEMET SEZEN PROJESİ
DEMET SEZEN PROJESİ

Öğrencilerimiz oluşturulan kumbaraya ayda 5 lira bağışlayarak Ramazan ayında İdlib’deki yetimlere iftar vermişlerdir.

FİDAN DİKİMİ
FİDAN DİKİMİ

Ensar Vakfı’nın farklı çalışmalarında görev alan gönüllülerimiz adına Kudüs Abdülhamithan Fidanlığında 1.500 fidan dikilmiştir.

SU KUYUSU PROJESİ
SU KUYUSU PROJESİ

Kız ve erkek yurtları öğrencilerimiz ve yurt yöneticilerimiz Afrika’da 3 ayrı su kuyusu açtırmıştır.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN
ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Yurt öğrencilerimiz Gazze’deki çocuklara mont ve bot hediye etmişlerdir.

YEMEK HİZMETLERİ
günlük
öğrenciye
üç çeşit
ücretsiz yemek

Genel Merkez yemekhanemizde deneyimli ve tecrübeli aşçılarımız tarafından 600 öğrenciye günlük üç çeşit ücretsiz yemek hizmeti vermekteyiz.

Özellikle Genel Merkezimize yakın üniversitelerde okuyan öğrencileri öğle yemeği için ağırlamaktayız. Ramazan aylarında ise Ramazan Ayı’nın mutluluğunu, huzurunu, bereketini iftar yemeklerinde öğrencilerimizi ağırlayarak paylaşmakta ve yaşamaktayız.

2006-2020 yılları arasında 110 İmam Hatip Okulunda orta öğretimde okuyan 25.000 öğrenciye üç çeşit yemek üretimi ve sunumu hizmeti verilmiştir.

Yemek Hizmetleri