Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi açılış ve tanıtım yemeğinde Esenyurtlulardan yoğun ilgi

GENEL MERKEZ
HABER
7 YIL ÖNCE
Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi açılış ve tanıtım yemeğinde Esenyurtlulardan yoğun ilgi

_1730242412015_

Esenyurt Belediyesi Nikah Sarayı'ndagerçekleşen Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi açılış ve tanıtım yemeğindeEsenyurtlular ve Ak Parti İstanbul Milletvekili veGenel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, TÜRGEV Vakfı Yönetim Kurulu ÜyesiBilal Erdoğan, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Ekremİnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, Esenyurt İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, Beylikdüzü Müftüsü Eyyup Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer, Belediye Meclis Üyeleri ve Dairebaşkanları, İlçe STK'ları ve komşıu ilçelerden Ensar Vakfı Başkanları buluştu.

_1736462412015_

Hafız Mustafa K. Öz'ün Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan program açılış konuşmalarıyla devam etti ve akabinde Ensar Vakfı Esenyurt Şubesinde gerçekleşen toplu sohbetle sona erdi.

_1730572412015_

ŞubeBaşkanı Mustafa İpek: "Yedi gün yirmi dört saat aralıksızçalışacağız."

Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi Başkanı Mustafa İpek açılışkonuşmasında öncelikle Esenyurtlulara ve Mütevelli Heyetine teşekkürlerinibelirtti. Ensar Vakfı olarak yedi gün yirmi dört saat aralıksız çalışacaklarınıdile getiren İpek; el ele vererek birlikte güzel ve değerleri işlere vesileolacaklarının altını çizdi.

_1731232412015_

EnsarVakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu: "Vakfımız iyi insanve dindar nesil yetiştirmek için kurulmuştur."

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk DilberoğluEnsar Vakfı'nın amacının "İyi İnsan" yetiştirmek olduğunu söyledi veyaratılış itibariyle özümüzde bulunan bu değerlerin yaşatılması veyetiştirilmesini görev bildiklerini aktardı.  İnsanın değerli oluşu kendisini Yaratan'nınfarkında oluşuyla irtibatlıdır, diyen Dilberoğlu bu irtibatın kurulabilmesininzemininde faydalı, değerli işler yapmak istediklerini belirtti.

_1731482412015_

Ak Partiİstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati: "Gücümüzüdinimize, diyanetimize ve medeniyetimize hasledelim."

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan YardımcısıNurettin Nebati; vakıf ve derneklerin iyi, doğru, güzel ve örnek bir şekilde elbirliğiyle çalışmalarını böylelikle birlikten güç doğacağını ve bu gücün din,diyanet ve medeniyet için kullanılması gerektiğini aktardı.

_1732112412015_

TÜRGEVYönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan: "Herkesin arzusu karakterli gençlerinoluşturacağı iyi bir gelecek."

Vakıf çalışmalarında gönüllü katılımı ve yardımseverliğiylebilinen Bilal Erdoğan ise: "Ciddi bir özgüven temeli üzerine inşa edilmiş karaktersahibi nesiller yetiştirerek, bunun için gayret eden bu vakıflarda emeği geçenherkesin Türkiye'de bu şekilde bir geleceği arzu ettiğini görüyoruz."dedi.

_1732412412015_

EsenyurtAk Parti İlçe Başkanı Şenay Değer: "Esenyurt artık daha güzel."

Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer ise konuşmasında:"Esenyurdumuza Ensar Vakfı Şubesinin açılması ve Esenyurtluların bubirlikte hareketiyle artık Esenyurt eskisinden çok çok daha güzel. Emeği geçenherkese çok teşekkür ediyorum." diyerek sevincini paylaştı.

_1733502412015_

EsenyurtBelediye Başkanı Necmi Kadıoğlu: "İmam Hatipleri destelemeye devamedeceğiz."

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu katılımcılarıselamladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: "Benim çocuklarım da İmamHatip Lisesi mezunu, eşim de öyle. Ben okuyamadım, kısmet değildi. Ancak hamdediyorum ki İmam Hatip liselerine gerekli desteği veriyorum ve inanıyorum kigelecekte bu ülkenin yüz akı olarak yerlerini alacaklardır. Yolumuza devamedeceğiz."

_1734132412015_

EsenyurtKaymakamı Ekrem İnci: "Ensar Vakfı Esenyurt Şubesi gurur kaynağımız."

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci: "İnançlı insanların mutluve vefa içerisinde yaşayabileceği bir ortamı sağlayacak insanları yetiştirmeamacıyla Ensar Vakfında bulunmaktan çok büyük bir gurur duyuyorum."

_1734352412015_

AkParti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır:  Kardeşlerinizolarak yardım edebildiysek ne mutlu bize."

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır:  "Allah'aşükürler olsun biz sizler tarafından seçilmiş siyasiler olarak, kardeşlerinizolarak bu hayırlı işlerin önünü açmak için ufacık bir nebze katkımız varsa, nemutlu bize."

_173512412015_

Facebook
Hesaplarımız
Twitter
Hesaplarımız
Youtube
Hesaplarımız
Instagram
Hesaplarımız
Linkedin
Hesaplarımız
Web
Sitelerimiz
EĞİTİMLER
DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ
Değerler Eğitimi Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
İSTANBUL TASARIM MERKEZİ
İstanbul Tasarım Merkezi aşağıdaki kategorilerde eğitimler vermektedir.
YAYINLAR
eser
baskı

Ensar Yayın Grubu; Ensar Neşriyat, Gülhane Yayınları, Vefa Yayınları, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) Yayınları, İSAV Yayınları ve İstanbul Tasarım Yayınları gibi 7 farklı tematik yayını bünyesinde tutmaktadır.

Son çıkan eserler aşağıda listelenmektedir. Daha fazlası için ensarnesriyat.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

YENİ ÇIKAN YAYINLAR

Daha fazlası için
ensarnesriyat.com.tr
YURT HİZMETLERİ
yurt
öğrenci

Ensar Vakfı Yurtları, yurtlarında misafir ettiği öğrencileri ailelerinin birer emaneti olarak görmektedir.

Gençlerimizi kişisel ve mesleki gelişim odaklı, ülkesini ve dünyayı tanıyan kişiliği ile örnek teşkil edecek bir insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan Vakfımız 38 Kız ve 25 Erkek Yurdu ile toplamda 63 yurtta 6600 Öğrenci kapasitesiyle hizmet vermektedir. 2019-2020 Eğitim yılında Ensar Vakfı Yurtlarının doluluk oranı %93,5 olmuştur.

Yurt ve şehir oryantasyon programı ile başlayan öğrenci faaliyetleri öğrencilere yönelik

•   Yaygın Eğitimler,
•   Seminerler,
•   Konferanslar,
•   Kariyer Gelişim Programları
•   Atölyeler ile desteklenmektedir.

Sivil toplum kuruluşları arasında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi çalışmasıyla öncü olan Ensar Vakfı, öğrencilerine bireysel terapi hizmetinin yanı sıra; yurtlarda PDR, Psikoloji bölümlerinde okuyan ve bu alanlara ilgi duyan öğrencilere yönelik Psikoloji Atölye Çalışmaları, Film analizleri ve mesleğe hazırlık eğitimleri düzenlenmektedir.

Kültür Sanat Günleri

Ensar Vakfı Yurtlarında barınan gençlerin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını arttırmak, amacıyla 2017 yılından itibaren Münazara, Öğrenci Paneli, Müzikal Şiir Dinletisi ve Anlat İstanbul’u başlıklarında gerçekleştirilmektedir.

B12 Dergisi

Ensar Vakfı Yurtlarında yazmaya, çizmeye, okumaya, hayal kurmaya, şiir yazmaya yeteneği olan ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çalışmalarını yayınladığı, tamamen öğrenci emeği bir dergi çalışmasıdır.

BURS

1. LİSANS BURSLARI

“Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3. İHL BURSU

Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

PROJE
toplam
proje

2012 yılından bugüne tüm eğitim kademelerine yönelik olarak Genel Merkez ve Şubeler adına proje üretme, yazma, yürütme, denetleme, raporlama, araştırma ve geliştirme süreçlerini yönetmektedir.

Gençlik Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi proje hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşların desteği ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

2012 – 2020 yılları arasında Gönüllülük, Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kitap Kahve, Kültür Sanat, Yenilikçi Fikirler ve Çevre alanlarında Genel Merkez yürütücülüğünde 20 proje, 54 ilde yer alan 72 şubesinde ise 127 adet proje ile toplamda 147 proje gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca "EuroDesk Temas Noktası" ve "Kariyer ve Staj Ofisi" Proje Koordinasyon Merkezi bünyesinde yer almaktadır.

EuroDesk Temas Noktası

Ensar Vakfı tarafından, 2018 yılında Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 2019 yılı itibari ile Ensar Vakfı “EurodeskTürkiye Temas Noktası” olarak gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermek amacı Ulusal Ajans tarafından yetkilendirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. detaylı bilgi ve iletişim

Kariyer ve Staj Ofisi

Kariyer ve Staj Ofisi, OIC Intern Staj Programı ile gençlere dair edindiğimiz tecrübeler ve öngörülen ihtiyaçlar çerçevesinde eğitim, kariyer danışmalığı ve stajdan oluşan 3 ana kategoride üniversiteli ve yeni mezun gençlere hizmet veren bir kariyer ofisidir. Bunun yanı sıra gençlerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilecek çeşitli program ve etkinlikler de Kariyer ve Staj Ofisi’nin hedefleri arasındadır.Kariyer ve Staj Ofisi’nin faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

SOSYAL SORUMLULUK
CAMİİ İMARLARI

İbadete açılan Hz. Aişe Camii ve inşaatı devam eden Ateştuğla Camii inşaatı sosyal sorumluluk projelerimiz arasındadır.

YALOVA SABRİ EKŞİNOZLUGİL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına inşaat projeleriyle de devam eden vakfımız, İmam Hatip Neslinin ihyası için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, 20 bin metrekare üzerine kurulu 3 bloktan oluşan Yalova Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatı devam etmektedir.

AŞEVİ HİZMETİ

Bağcılar Zeliha Hatun Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine her gün 3000 kişilik yemek ikramı yapılmaktadır.

HER YURDUN BİR YETİMİ VAR

Ensar Vakfı Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından yapılan proje ile öğrencilerimiz yetim çocuklara kol kanat germeye çaba gösteriyor.

GÜLÜMSETEN EMEK

Gülümseten Emek Projesi, Suriye savaşında çocukluğundan uzaklaştırılan, küçük yaşlarına koskocaman acılar sığdıran Suriyeli çocukları bir nebze gülümsetebilmek niyetiyle Genç Ensar ve Hanımlar Komisyonu tarafından el emeği ile hazırlanan 8000 bez bebek ve çeşitli hediyeler Suriye’nin Azez Bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara ulaştırılmıştır.

DEMET SEZEN PROJESİ

Öğrencilerimiz oluşturulan kumbaraya ayda 5 lira bağışlayarak Ramazan ayında İdlib’deki yetimlere iftar vermişlerdir.

FİDAN DİKİMİ

Ensar Vakfı’nın farklı çalışmalarında görev alan gönüllülerimiz adına Kudüs Abdülhamithan Fidanlığında 1.500 fidan dikilmiştir.

SU KUYUSU PROJESİ

Kız ve erkek yurtları öğrencilerimiz ve yurt yöneticilerimiz Afrika’da 3 ayrı su kuyusu açtırmıştır.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Yurt öğrencilerimiz Gazze’deki çocuklara mont ve bot hediye etmişlerdir.

YEMEK HİZMETLERİ
günlük
öğrenciye
üç çeşit
ücretsiz yemek

Genel Merkez yemekhanemizde deneyimli ve tecrübeli aşçılarımız tarafından 600 öğrenciye günlük üç çeşit ücretsiz yemek hizmeti vermekteyiz.

Özellikle Genel Merkezimize yakın üniversitelerde okuyan öğrencileri öğle yemeği için ağırlamaktayız. Ramazan aylarında ise Ramazan Ayı’nın mutluluğunu, huzurunu, bereketini iftar yemeklerinde öğrencilerimizi ağırlayarak paylaşmakta ve yaşamaktayız.

2006-2020 yılları arasında 110 İmam Hatip Okulunda orta öğretimde okuyan 25.000 öğrenciye üç çeşit yemek üretimi ve sunumu hizmeti verilmiştir.