Nebe-Nas Yarışmasının Ödül Töreni Gerçekleştirildi


Ensar Vakfı Genel Merkez’in İstanbul genelindeki şubelerinde başlattığı Nebe-Nas (Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru) Bilgi Yarışmasının ödül törenleri gerçekleşti. Nebe-Nas (Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru) Bilgi Yarışması, geleceğimizin mimarı olan gençler ile kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim arasındaki bağı kuvvetlendirmek, Kur’an-ı Kerim’deki ayeti kerimeleri daha iyi kavramalarını sağlamak maksadıyla yapılmaktadır. Bu nadide yarışma boyunca, geleceğimizin mimarları olan gençler 41 sure ve Kur’an-ı Kerim’de geçen 44 kavrama hakim olmuşlardır.

“Kur’an’ı Anlamaya Doğru: Nebe- Nas’ bilgi yarışması”, iki yıldır şubelerimizce gerçekleştirilmekte, öğrencilerimiz tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Önceki yıllarda yapılan bu yarışmaların etkisi, hem öğrenciler hem veliler tarafından desteklenmiştir. Bu yarışma 2018-2019 eğitim-öğretim yılında İstanbul genelinde 22 ilçede gerçekleştirilmiştir. Yarışmaya 55.428 öğrenci katılım sağlamış, yarışma kapsamında öğrencilere 60.000 adet Nebe- Nas: Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru kitabı ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

Peki, Nebe- Nas Yarışması nasıl yapılmaktadır ?

Yarışma 2 aşamadan oluşmaktadır:

İlk aşaması ilçelerde okuyan 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri bazında düzenlenmiş olup bu aşamayı başarıyla tamamlayanlar ikinci aşamada il bazındaki sınava girmeye hak kazanmışlardır.

İkinci aşaması da ilçede başarıya giren öğrenciler arasında gerçekleşmiştir. 1.ye 3.000 TL 2. ye 2.000 TL 3. ye 1.000 TL olmak üzere ödüllendirmeler yapılmıştır.

Nebe Nas Bilgi Yarışmasının düzenlendiği ilçeler :

Sancaktepe

Sultanbeyli

Pendik

Sultangazi

Bayrampaşa

Kağıthane

Esenyurt Beylikdüzü Çatalca Küçükçekmece Çekmeköy Üsküdar

Haberin Galerisi