Nebe Nas Bilgi Yarışmasında Görevli Olan Koordinatörler Adına 1.427 Zeytin Ağacı Fidanı Dikildi


Ensar Vakfı'nın İstanbul'un 22 ilçesinde gerçekleştirdiği ve yaklaşık 55.000 öğrencinin katılım sağladığı Nebe-Nas Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması sona erdi.

Geleceğimizin mimarı olan gençler ile kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim arasındaki bağı kuvvetlendirmek, Kur’an-ı Kerim’deki ayeti kerimeleri daha iyi kavramalarını sağlamak için gerçekleştirilen yarışma, gençlerin Nebe ve Nas sureleri arasındaki 41 surenin anlamlarına hâkim olmalarına vesile oldu.

İki yıldır Ensar Vakfı şubeleri tarafından gerçekleştirilmekte olan Nebe- Nas Kur'an-ı Kerim'i Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması,  geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da hem öğrenciler hem de aileleri tarafından ilgiyle karşılandı.

2018- 2019 eğitim öğretim döneminde gerçekleştirilen yarışmaya 55.428 öğrenci katılım sağlayarak, yarışma kapsamında öğrencilere 60.000 adet Nebe- Nas: Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru kitabı ücretsiz olarak dağıtıldı.

55.607 kişiden 48.302 kişi ilk aşama sınavına girerek 145 öğrenci 100 tam puan aldı. 90 puan ve üzeri alan öğrenci sayısı ise 3.415 oldu. Her okuldan ilk 3’ giren öğrenciler de bu sayıya dahil edildiğinde final sınavına toplam 5.613 öğrenci girmeye hak kazandı. Ensar Vakfı ise öğrencilerin aralarında herhangi bir ayrıma gitmeyerek il sınavında dereceye giren toplam 43 öğrenciye 177.000 TL ‘lik ödül takdim etti.

Nadide Yarışmanın Anlamlı Ödülü

“Nebe-Nas Kur'an-ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması”nda 558 koordinatör öğretmen, 55 ilçe koordinatörleri, 365 okul müdürü ve 54 müdür yardımcısı görev aldı. Nebe- Nas Kur'an-ı Kerim'i Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması'nda görevli koordinatör öğretmen, ilçe koordinatörleri, okul müdürü ve müdür yardımcıları adına Batı Şeria, Gazze ve Filistin’in köylerinde Genç Aktivistler ile zeytin fidanı dikimi yapıldı.

Gençlere ekilen anlam tohumlarında görevli olan koordinatör öğretmen ve görevliler adına ise yüzyıllar boyu yaşayabilen zeytin ağaçları fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Haberin Galerisi