İlahiyat Vefa Dersleri`nin Şubat Ayı Konuğu Muhammed Eroğlu Oldu


Her ayın son cumartesi günü İlahiyat Fakültesi mezunlarını hocaları ile buluşturan “İlahiyat Vefa Dersleri” Şubat ayı konuğu Muhammet Eroğlu’nun katılımı ile Ensar Vakfı Genel Merkezinde yapıldı.

Talebeleri ile buluşan Muhammed Eroğlu, eski öğrencileri ile buluşmanın heyecanını taşıdığını ve talebelerini gördüğü için duyduğu mutluluğu ifade etti. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda Muhammed Eroğlu'nun hayatıyla ilgili merak edilen sorular kendisine yöneltildi.

İmam hatipte okumanın kendisine çok şey kattığını söyleyen Eroğlu, “İmam hatiplilik ruhu ne demek kabaca onu arz etmeye çalışayım. İmam hatiplilik ruhu, İslam'ı kavrama, hizmet etme ve onu yaşama bilincidir.Elhamdülillah ben imam hatip okulunun özellikle lise kısmına geçtikten sonra dinimin nelerden ibaret olduğunu anladım.” dedi.

Üniversitede hukuk fakültesinde okumasıyla ilgili ,“Eğitim hayatımda hukuk fakültesi benim ruhuma ruh kattı.” diyerek bu konuda duyduğu memnuniyeti ve sevinci de paylaştı.

Öğrencilerine helale ve harama dikkat etmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Arkadaşlar! Haram ve helale çok dikkat edeceksiniz. Hem günlük hayatınızda hem alışverişinizde hem de insanlarla olan münasebetiniz de. Cüzzamdan kaçar gibi haramdan kaçacaksınız. Bu hususu bir iki defa ihlal ederseniz, bu alışkanlık haline dönüşüyor.” dedi.

Program, Muhammed Eroğlu’na hediye takdimi ve talebeleri ile fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberin Galerisi