İlahiyat Vefa Dersleri`nin Eylül Ayı Konuğu Prof. Dr. Ali Özek Oldu


Her ayın son cumartesi günü İlahiyat Fakültesi mezunlarını hocaları ile buluşturan “İlahiyat Vefa Dersleri” Eylül ayı konuğu Prof. Dr. Ali Özek Hoca’nın katılımı ile Ensar Vakfı Genel Merkezinde başladı.

Talebeleri ile buluşan Ali Özek, konuklara tavsiyelerde bulundu. Kur'an ayetlerini anlatırken, yorumlarken çok dikkat edilmesi gerektiğine değinen Özek, "Kur’an-ı Kerim her insanın kendi aklına göre yorumlayabileceği bir kitap değildir. Ayetler ile ilgili yorum yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Çıkarımlar kişisel iddiaya (hüküm) dönüştürülmemelidir. " dedi.

İslam'ı yaymanın yollarını da anlatan Özek, "İslam’da baskı yoktur. İslam’ı yaymak, kurallarını yaygınlaştırmak için tebliğ, telkin, teşvik vardır." dedi. Müslümanların çok sıkıntılı bir zamandan geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Ali Özek, "Müslümanların kurtuluşu Peygamber’in (s.a.v.) sünnetine sarılmaktan geçer. Yöneticilerin de buna riayet etmesi gerekir." dedi.

İlahiyat Vefa Dersleri Eylül ayı programı Prof. Dr. Ali Özek'in talebeleri ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Haberin Galerisi