İlahiyat Vefa Dersleri`nin Ekim Ayı Konuğu Prof. Dr. Mustafa Fayda


İlahiyat Fakültesi mezunu olanları bir araya getirmek ve onları lisans dönemindeki gibi hocalarıyla buluşturmak amacıyla her ayın son cumartesi günü Ensar Vakfı Genel Merkezinde İlahiyat Vefa Dersleri yapılmaktadır.

İlahiyat Vefa Derslerinin Ekim ayı konuğu "Prof. Dr. Mustafa Fayda" olacaktır. 

Programa herkes davetlidir.

 

Konuk: Prof. Dr. Mustafa Fayda

Tarih: 26 Ekim 2019- Cumartesi

Yer: Ensar Vakfı Genel Merkezi- Süleymaniye Cad. No:11 Süleymaniye Fatih /İstanbul

 

Program Başlangıcı: 17.00

Akşam Yemeği: 19.00

 

Mustafa Fayda Kimdir?

1943 Konya doğumlu olan Prof. Dr. Mustafa Fayda, ilk öğrenimini Konya'da tamamladıktan sonra Konya İmam-Hatip Okulundan mezun olmuştur. 1962 yılında dışarından Konya Lisesi mezuniyet sınavlarını vermiştir. 1962-1963 yılları arasında kayıt olduğu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1966 yılında mezun olmuştur.

1962-1967 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı emrinde Konya ve Ankara'da İmam-Hatiplik görevinde bulunmuştur. 22 Kasım 1967 yılında A.Ü. İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Kürsüsü asistanı olan Mustafa Fayda, bu sırada doktora tezi ile ilgili çalışmalar yapmak için bir yıl süre ile Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde bulunmuştur.

Mustafa Fayda, Milli Eğitim Bakanlığınca tahsis edilen Fransız Hükumeti burslarından yararlanarak 1976-1977 yılları arasında Paris'te bulunmuştur. Yazar yurt içi ve yurt dışında çeşitli konferans, sempozyum ve seminerlere katılarak 2010 yılında emekliye ayrılmıştır.

Arapça ve Farsça bilen yazar evli ve üç çocuk babasıdır.