Ensar Vakfı Yurtları 5. Hizmet İçi Eğitim Programı Antalya`da Gerçekleşti


Ensar Vakfı Yurtları 5. Hizmet İçi Eğitim programı 6- 9 Şubat tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşti.

2018- 2019 döneminde %94 doluluk oranı ile sivil toplum kuruluşları arasında Türkiye birincisi olan Ensar Vakfı Yurtları, Anadolu'nun dört bir yanından gelen yurt müdürleri ile 3 gün boyunca yoğun bir eğitim programı geçirdi.

Programın ilk günü, selamlama tanışma ve istişare ile başladı. Tüm yurt müdürleri kendilerini kısaca tanıttıktan sonra yurtlarındaki kapasite oranlarını söylediler. Programın ikinci günü, İstanbul Şehir Üniversitesi, Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi Yönetim Psikolojisi Uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik, "İnsan İlişkilerinde Güvenli ve İlkeli Duruş" ile ilgili katılımcı bir seminer programı düzenledi. Yurt müdürlerinin hem dinlediği hem de bir fiil içerisinde yer aldığı seminer programı yoğun ilgi gördü. Seminer programının ardından yurt müdürleri, drama eğitimi aldılar.

İkinci günün son oturumları, Ensar Vakfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kadir Karabulut'un, "İş Sağlığı ve Güvenliği" sunumu, Genç Ensar Kız Komisyonu Başkanı Sümeyye Soyal ve Erkek Komisyonu Sorumlusu Enes Kaşkaş'ın "Genç Ensar" sunumu gerçekleştiri.

İkinci günün son sunumu ise Kurumsal İletişim Birimi'nden geldi. Kurumsal İletişim Birimi Uzmanları Kübra Gülsoy ve Vahit Mahmat yurt müdürlerine sosyal medya kullanımı ve sosyal medyanın önemi hususunda bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Ensar Vakfı Yurtları 5. Hizmet İçi Eğitim programının üçüncü günü atölye çalışmaları ile başladı. Atölye çalışmaları dört ayrı grupla yapıldı. Gruplar arasında konuşulan konu ise eğitim faaliyetleri oldu. Atölye çalışmalarının ardından Ensar Vakfı Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi Kerim Aytekin'in moderatörlüğünde Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Ayşe Şentepe, Sevim Zehra Can Kaya ve Sümeyye Ceylan'ın katılımıyla "Değişim, Gelişim ve Gelecek" paneli gerçekleşti. Panel sonrasında atölye çalışmalarının neticesinde ortaya çıkan sonuçlar yurt müdürlerince değerlendirildi. Sonuçlar herbir grupla paylaşıldı.

Üçüncü günün son konuşması ise Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'den geldi. 2018- 2019 dönemini değerlendiren Kader, konuşmasında yer yer yurt müdürlerini duygulandırırken yer yer de sevindirdi.

Ensar Vakfı 5. Hizmetiçi Eğitim Programı, yurt müdürlerinin Köprülü Kanyon, Alara Han ve Aspendos gezisinin ardından sona erdi.

Haberin Galerisi