Ensar Vakfı Yurtları 4. Hizmetiçi Eğitim Programı Ensar Vakfı Genel Merkezi`nde Gerçekleşti


Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 4. Hizmetiçi Eğitim Programımızın ilk günü, Bakırköy Amine Hatun Camii İmamı Harun Dilsiz'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan, yurt yöneticilerimize selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Türkiye'nin birçok il ve ilçesinden gelen yöneticilerimizin tanışma etkinliği ile devam eden programın ardından yöneticilerimize  OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi Sorumlusu Aysun Celep; OIC Intern'ü, Genç Ensar Erkek Komisyonu Başkanı Enes Kaşkaş; Genç Ensar’ı ve Ensar Enstitü Sorumlusu Mine Çatal; Kültür Sanat Günleri Programı’nın tanıtımını yaptı. “Resmi İş Süreçleri ve Yazışma Örnekleri” eğitiminin ardından yöneticilerimiz, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek ilk günü tamamladı.

Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 4. Hizmetiçi Eğitim Programımızın ikinci günü, mülakat teknikleri eğitimi ile başladı. Yurtlarda muhtemel krizlerle baş edebilme yolları ile ilgili vakıf bünyesinde istihdam edilen Psikolog Mehtap Doğan tarafından “Kriz Yönetimi” eğitimi verildi. Muhasebe Uzmanı Enes Ay’ın “İktisadi İşletme ve Muhasebe” eğitiminden sonra ikinci gün sona erdi.

Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 4. Hizmetiçi Eğitim Programımızın üçüncü günü ise, Yavuz Yiğit’in “Kuşaklar Arası İletişim eğitimi ile başladı. İletişim eğitiminin ardından yöneticilerimiz, hayallerindeki yurt modellerini uygulamalı bir atölye çalışması ile gruplar halinde gerçekleştirdiler. Sonrasında Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, yurt yöneticilerimize hitap etti. Yöneticilerimize nasihatlerde bulunan Kader hem yöneticilerimizi dinledi hem de kendi yöneticilik tecrübelerini onlara aktardı.

Genel Müdürümüzün sertifika takdiminin ardından Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 4. Hizmetiçi Eğitim programı sona erdi.

Haberin Galerisi