Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 6. Hizmetiçi Eğitim Programı Tamamlandı


Ensar Vakfı Yurt Yöneticileri 6. Hizmetiçi Eğitim Programı Ensar Vakfı Genel Merkezinde gerçekleşti. Programa Türkiye'nin birçok noktasından gelen 68 yurt yöneticisi katılım gösterdi.

6. Hizmetiçi Eğitim programının ilk günü, Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan'ın selamlama konuşmaları ile başladı. Akabinde yeni dönemde kullanılacak olan otomasyon sistemi ile ilgili Ensar Vakfı Bilgi İşlem Sorumlusu Abdülkadir Kılınç eğitim verdi. Kılınç, otomasyon ile ilgili yöneticilerin sorularını yanıtladı ve önerilerini not aldı. Otomasyon eğitiminin ardından Ensar Enstitü Sorumlusu Mine Çatal yapılan eğitim çalıştayının raporunu yurt yöneticileri ile paylaştı. Günün son eğitimi ise Uzman Klinik Psikolog Mehtap Doğan'ın Problem Çözme Yöntem ve Teknikleri eğitimi oldu.

6. Hizmetiçi Eğitim programının ikinci günü, çalışma ve stres yönetimi eğitimi ile başladı. Yurt yöneticilerinin çalışırken yaşadıkları problemlerin nasıl üstesinden geleceklerine dair bilgiler veren eğitim programının ikinci aşaması ise kriz ve stres anlarında budurumlarla nasıl başa çıkma yöntemleri ile ilgili eğitim oldu. 

Yurtlar bilindiği üzere çok birimli işleyen bir senkronizasyon ağı. Bu ağın doğru yönetilmesi ve sürekliliğin sağlanması için raporlamaların doğru, net ve anlaşılabilir olması gerekli. Bu sebeple . Hizmetiçi Eğitim programının ikinci gününün son eğitimi ise rapor hazırlama yöntem ve teknikleri eğitimi oldu. 

Hizmetiçi Eğitim programının son gününde ise yurt yöneticileri, birbileri ile yaşadıkları tecrübelerini paylaştılar. 

Yurt yöneticileri tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirdikten sonra Ensar Vakfı Genel Müdürü yurt yöneticilerine hitap etti. Yöneticilere nasihatlerde bulunan Kader, hem yöneticilerin tecrübelerini dinledi hemde kendi tecrübelerini anlattı. 

Ensar Vakfı Genel Müdürünün sertifika takdiminin ardından 6. Hizmetiçi Eğitim Programı sona erdi.

Haberin Galerisi