Ensar Enstitü `Ensar`la Büyüyorum-2` Programını Gerçekleştirdi


Ensar Vakfı çalışanlarının çocuk/kardeşlerinin de vakıf bilincine sahip olmaları, hem ebeveynlerinin çalıştığı yeri tanımalarına fayda sağlaması hem de vakıfla bir ünsiyet kurarak vakıf ve tekke bilincinin oluşabilmesi amacıyla geçen yıl başlayan Ensar'la Büyüyorum, bu yıl da çocuklar tarafından ilgiyle karşılandı.

Programımızda misafirlerimiz hem vakıf çalışanlarına yardım ettiler hem de farklı etkinliklerle eğlendiler. Çocuklarımız vakıf içerisinde yer alan birimleri tanıdı ve faaliyet alanlarını öğrendi. Bu anlamda ilk durakları Ensar Yayın Grubu oldu. Bir kitabın oluşum süresini editör ve grafikerimizden dinlediler. Ardından da kitabın kitapçıya ve müşteriye giden yolculuğunu öğrendiler.

Sonraki durakları ise Ensar Vakfı Yurtları idi. Kız Yurtları Koordinatörümüzden vakfın yurt hizmetlerini ve süreçlerini dinlediler. Ardından OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi’nde de Abubakr ve Adam ile tanıştılar. Türkiye’ye gelerek Türkçe’yi nasıl öğrendiklerini ve ofis ile tanışmalarını dinlediler. Bir fikir nasıl geliştirilir, proje nasıl yazılır, bütçe nasıl bulunur? Bu ve benzeri soruların cevaplarını proje uzmanımızdan dinleyerek Ensar Vakfı Proje Koordinasyon Merkezi‘nin çalışmalarını dinlediler. Son olarak da programın ev sahibi Ensar Enstitü çalışmalarına kulak verdiler.

Çocuklar etkinlik vakitlerini Jenga gibi eğlenceli ve interaktif oyunlarla geçirdiler.

Ensar’la Büyüyorum’da ikinci gün Ensar Yayun Grubu'nda işi öğrenmeye başladı çocuklarımız. Sonrasında proje uzmanımızla birlikte “Bir Fikirle Ne Yaparsın?” sorusuna cevap buldular ve atölyede Eğitim 2023‘e dair beklentilerini anlattılar.

“Ensar’la Büyüyorum” programının son günü ise mutfakta geçti. Çocuklar mutfakta olunca lezzet daha da arttı. Karınlar doyduktan sonra çocuklar kendilerini spektrometre atölyesinde buldular. Spektrometreyi tanımakla kalmadılar aynı zamanda yaptılar.

“Ensar’la Büyüyorum" aile fotoğrafının ardından sona erdi.

Katılan çocuklarımıza ve çocuklarımızı ağırlayan çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Haberin Galerisi